Poзпoчaтo oпepaцiю «Нoвopiчнa ялинкa»

 

 

 

Традиційно склалося так, що у передноворічні дні українські ринки рясніють ялинками, а у лісових масивах залишається багато травмованих дерев або пнів від їх знищення. В Україні дуже мало спеціальних ялинкових плантацій, які б висаджували винятково за для їх вирубування до новорічних свят. В деяких регіонах країни поширена самовільна рубка новорічних красунь, яка наносять велику шкоду лісовому господарству, краю та зеленим зонам населених пунктів.

Відповідно до Законів України «Про рослинний світ» та «Про охорону навколишнього природного середовища» з метою посилення державного контролю за охороною лісів від самовільних рубок під час заготівлі новорічних ялинок щорічно проводиться операція “Новорічна ялинка”. Аби запобігти порушенню природоохоронного законодавства при заготівлі новорічних ялинок в передноворічний період 2017 року, правоохоронцями розроблено комплекс заходів з охорони хвойних насаджень від незаконних порубів.

Щоб прикрасити свою оселю новорічною красунею, не варто поспішати в ліс з сокирою і самовільно вирубувати ялинку. Порушники природоохоронного законодавства відповідатимуть за всією строгістю Закону.

Для охорони зелених насаджень від незаконних порубів в усіх держлісгоспах організовані рейдові бригади із працівників державної лісової охорони, екологічної безпеки та поліції. Визначені рейдові маршрути.

В період передноворічної кампанії у лісових масивах здійснюватиметься постійне чергування працівників лісової охорони, правоохоронних органів та державної екологічної інспекції, які будуть здійснювати перевірку законності придбання та перевезення новорічних ялинок на автомобільних дорогах.

За незаконне придбання новорічної ялинки порушнику доведеться відшкодувати збиток, завданий державі. Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка дерев хвойних порід тягне за собою накладення штрафу. Якщо дані правопорушення скоєні особою віком до вісімнадцяти років, яка не має самостійного заробітку, тоді штраф стягується з батьків або осіб, які їх заміняють (згідно ст. 307 КУпАП).

Також передбачена відповідальність за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів, що підтверджують законність їх придбання, що згідно ст. 88-1 КУпАП тягне за собою накладення штрафу з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої, рішення будуть прийматись відповідними місцевими судами.

Для тих, хто все ж вирішив збагатитися незаконним промислом, повідомляємо, що за нелегальну заготівлю і продаж новорічних ялинок, слідує покарання, передбачене ст. 246 КК України «Незаконна порубка лісу». Дана стаття визначає покарання у вигляді штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією незаконно добутого.

Отже, ялинки в Україні потребують додаткового захисту від незаконної вирубки, але найбільший ефект буде тоді, коли кожний з нас усвідомить сам факт шкоди, нанесений навколишньому природному середовищу, при незаконних порубках дерев та запам’ятає про ту важливу роль, яку відіграють ліси та зелені насадження в населених пунктах для підтримки природної рівноваги, очищуючи атмосферне повітря, утворюючи здоровий мікроклімат, захищаючи сільськогосподарські угіддя від суховіїв та підтримуючи повноводність рік. Запам’ятайте, ялинка на новорічні свята гарна прикраса не тільки квартири, а ще й лісу! – звертається начальник Краснопільського відділення поліції Костянтин Заіка.
Т. Пахомова
Інспектор Краснопільського відділення поліції

 

http://krasnews.at.ua/news/rozpochato_operaciju_novorichna_jalinka/2017-12-12-8903
Джерело: Краснопілля 04_kray_logo
Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: