ПPИГOДИ БOТAНIКIВ!

На початку минулого тижня, за ініціативи СББ ТИЛ в особі Світлани Ревякіної було запропоновано збір лікарських рослин для потреб війська. В якості головного експерта до екпедиції долучилась громадська активістка, колишня очильниця заповідника Михайлівська Цілина Лідія Григорівна Шеремет. Захід відбувас на території Самотоївської селищної ради, Краснопільського району, головою якої є активіст НВР ПС Сумщини Іван Перерва.s12721331.jpg

s46062198.jpg

Під час збору рослин, члени експедиції набрели на діляну засаджену пшеницею. На думку пані Шеремет, згідно природоохоронних документів ії не повинно було бути. Повернувшись до сільради звірившись з мапою з’ясувалось, що поля пшениці розташовані на сіножаті та пасовиську відповідку є факт самозахоплення землі.

Сільський голова висунув припущення , що до цього може бути причетний директор ТОВ “Думівське” Олесксій Миколайович Черномаз. Було прийнято рішення діждатись збору врожаю та зловити на “горячему” інакше факт
причетності не довести.

s06816438.jpg

06.08.2016 знову вирушили до с. Самотоївки, по дорозі заїхали в с. Глибне , ТОВ “Думівське”, де поспілкувались з паном Черномазом. Останній заперечив будь яку причетність до незаконних посівів.

Прийшлось піти на певну хитрість. Доки поважні дами сортували та спаковувавли лікарські рослини. Активісти НВР ПС проїхали по селу до власників комбайнів, розповідаючи, що Чорномаз відмовися від засівів на благодійні цілі і потрібно зібрати врожай.

Реакція була блискавичною. Група активістів приїхавши на поле побачила комбайн. автомобіль “Камаз”, який почав тікати та позашляховик супроводження, що належав директору ТОВ “Думівське”. На полі залишився головний агроном зазначеного підприємства Віталій Олексійович Дріжевський.

s54175268.jpg

Пофакту скоєного було повідомлено на лінію 102, приїхала слідчо-оперативна група та сам очильник Краснопільської поліці К. В. Заїка. В цей же час прибував рідний брат Олексія Чорномаза Олександр, фермер, який стверджува, що це його посіви. Навіщо сіяв у незаконний спосіб поянювати відмовився. Комбайнери з Полтавщини. зважаючи на далеку дорогу додому, були більш відвертими. Пояснили, що їх найняв директор ТОВ “Думівське”, вони працють майже місяць в різних місцях.

Залучення техніки зі сторони при наявності власної може пояснюватись наступним. По інсайдерській інформації. власник ТОВ “Думівське” С. М. Ткаченко не маючи повної довіри до свого директора встановив GPS передавачі на кожну машину, що дало можливість звіряти маршрути техніки з розташуванням полів.

Так що цілком ймовірно, що подібних “лівих” полів доволі багато на території різних сільрад.

Для довідки: розмір виявлених полів приблизно 12 га. Середня врожайність 5 тон з га. Ціна 4000 грн. за тону. Зважаючи на неабияку кмітливість даного ділка, затрати мінімізовані. Виходить доволі непогана сума прибутку. В місцевий та державний бюджет – 0.

На Сумщині тисячі гектарів незаконних посівів. За інсайдерською інформацією. незважаючи на декларативні заяви Генерального прокурора, прокуратура Сумщини по своєму бачить боротьбу. Посіви – не заарештовувать, зібраний врожай- не конфісковувати. Крім того постійні дзвінки з Києва контролюючим органам щодо “правильності” перевірок.
Земля – багатство, але виходить не наше.

Режим внутрішньої окупації. Чим відрізняються дії зовнішнього агресора, який мінами та снарядами знищує підтриваємства та житлові будинки. віджимає територію. Від дій чиновників та ділків. що відбирають землю, демонтують підприємства, крадучі на будівництвах доріг позбавляють комунікації. Як наслідок люди полишають домівки, становлячись вимушеними переселенцями.

Вибір за кожним, залишатись рабом та триматись за кайдани стабільності (аби не було гірше). А бо ставати до боротьби за власну долю та долю майбутніх поколінь.
Serhii Suprun
https://www.facebook.com

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: