ПPOКУPAТУPA КPACНOПIЛЬCЬКOГO PAЙOНУ IНФOPМУЄ

90933964.jpg

З прийняттям Закону України “Про прокуратуру” №1697 VІІ від 14.10.2014 значно зросла роль заходів представницького характеру органів прокуратури при здійсненні захисту інтересів громадян та держави. В умовах складних соціально-політичних процесів у державі прокуратурою Краснопільського району вживаютсяактивні заходищодо реалізації визначених законом функцій.

Так, упродовж січня-вересня 2015 року прокуратурою Краснопільського району районупред’явлено 17 позовів на загальну суму 2,9 млн. грн. Задоволено судами 15 позовів на суму 817 тис. грн. В ході реалізації функції представництва інтересів громадянина та держави в судах протягом згаданого періоду виявлено 3 кримінальні правопорушення в ході досудового розслідування яких відшкодовано шкоду, завдану інтересам держави, на суму понад 52 тис. грн. Окрім того, в межах реалізації згаданої функції, забезпечено участь у розгляді судом 21 справи в порядку цивільного судочинства, участь прокурора у розгляді яких є обов’язковою.

Не залишається поза увагою працівників прокуратури Краснопільського району і діяльність з реалізації інших функцій, покладених на органи прокуратури України. Протягом поточного року за наслідками нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове розслідування скасовано 10 незаконних постанов про закриття кримінальних проваджень та надано 26 письмових вказівок, внесено 8 документів прокурорського реагування, за наслідками розгляду яких 8 працівників Краснопільського РВ УМВС України в Сумській області притягнуто до дисциплінарної відповідальності. За 9 місяців поточного року процесуальними керівниками з числа працівників прокуратури Краснопільського району забезпечено участь у розгляді судами 83 кримінальних проваджень, з яких 6 стосувалися злочинів, вчинених неповнолітніми.

За наслідками нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи прокуратурою району внесено 7 документів прокурорського реагування, спрямованих на усунення виявлених порушень. За наслідками розгляду вказаних документів до дисциплінарної відповідальності притягнуто 1 особу.

Поряд з активізацією представницької діяльності прокуратурою району приділяється значна увага розгляду звернень громадян. Протягом січня – вересня 2015 року прокуратурою району розглянуто 22 письмових звернення та прийнято на особистому прийомі 95 громадян, з яких 59 прийнято особисто прокурором району. Найбільша частина звернень стосувалася питань досудового розслідування кримінальних проваджень – 14 звернень, 3 – з питань представництва інтересів громадян та держави в суді, 1 – про права дітей.

Одним з пріоритетних завдань роботи правоохоронних органів в умовах сьогодення є робота з запобігання та протидії корупції в державі. Не залишається осторонь виконання вказаних завдань і прокуратура Краснопільського району. Так, за 9 місяців поточного року, на виявлені порушення антикорупційного законодавства складено 5 протоколів про вчинення корупційних адміністративних правопорушень.

На зважаючи на труднощі, які виникають в умовах реформування органів прокуратури України прокуратура Краснопільського району залишається на сторожі захисту інтересів громадянина та держави та приділяє усіх зусиль щодо підтримання правопорядку у районі.
О. Плескач,
Прокурор Краснопільського району
молодший радник юстиції

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: