Пpoщaльний вiзит aбo Нeвжe пpиpeчeнi?

02436931.jpg

Наприкінці вересня – на початку жовтня на ставку біля Протопівського мосту, що в Краснопіллі, з’явився молодий лебідь. Якось дивно було бачити його не в парі. Виявилося, що він не може ходити і не піднімає праве крило. А вже 17 жовтня сюди прилетів і другий. Постраждалий пожвавішав на очах, величні птахи постійно шукали на глибині корм, але не літали. Шукаючи, як допомогти птахам, вирішили сфотографувати водойму, щоб підготуватися до можливої «евакуації» птахів.

Близько десятої ранку 23 жовтня ми під’їхали до ставу з фотоапаратом, і… о диво! Тут ще четверо молодих рудувато-сірих та двоє білосніжних величезних красенів. Вони то шукали корм разом з нашими підопічними, то віддалялися від них, граціозно кружляючи по всьому водному дзеркалу.

28727672.jpg

49084822.jpg

Наш хворий помітно відставав від решти. Потім пара білих ще кілька разів підпливала до «наших». Та вони мовчки відвернулися, відпливли геть і, здавалося, спокійно шукали корм під берегом, не виявляючи ніякої реакції. Лише по разу випростали свої крила та змахнули ними. (Отже, крило хворого все-таки діє, а от його права лапка чомусь звисає зі спини під ліве крило біля хвоста.)

01036692.jpg

Близько полудня красень-вожак ще кілька разів наблизився до «місцевих», потім зграя «візитерів» описала коло по ставку і з піднялася в небо. «Наші» навіть не підняли крил. А попереду зима…

P.S. Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді повідомив, що в них і так «перенаселення». Місцевих МНСників «нічому подібному не вчать». Шукаємо далі. Кажуть, при обласній раді є рятувальна служба. Якщо ніякі товариства захисників не допоможуть, будемо «стукати» в обласну раду. З останніх позитивних новин – попередньо пообіцяли свою допомогу в приюті лебедів на зиму на одній із страуси них ферм Сумщини. Чи, може, знайдуться інші дужі хлопці, хто зуміє розумно спіймати лебедя. Не виключено, що там треба лише розплутати якісь рибальські снасті, і він ще полине у небо. Та скоріше за все потрібна ветеринарна допомога. І ловити треба одразу обох, інакше обоє загинуть.
За дорученням групи небайдужих краснопільчан Чуєнко Тетяна Дмитрівна

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

http://krasnews.at.ua/news/proshhalnij_vizit_abo_nevzhe_prirecheni/2017-10-26-8627

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: