"ПPAВOВИЙ ДECAНТ" НA КPACНOПIЛЬЩИНI

41318253.jpg

26 липня у селищі Краснопілля під головуванням директора Сумського МЦ з надання БВПД ВАЛЕНТИНИ ТРОШЕЧКО проведено Круглий стіл на тему: «ДІЇ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО: ЗАХИСТИ СЕБЕ ЗАРАЗ»

У заході прийняли участь представники органів виконавчої влади, представники системи БПД, громадських організацій, пара юристи, волонтери і люди, які просто захотіли поспілкуватися на цю тему. Після реєстрації присутніх Валентина Вікторівна відкрила «Круглий стіл», сформулювала завдання заходу, зупинилась на ролі системи БПД у правовому захисті простих людей, підкреслила роль громадських організацій у створені та пропагуванні доступу до мережі БПД. Навела приклади успішної реалізації та захисту прав громадян через безоплатну правову допомогу. Наголосила на більш активній позиції місцевого бюро щодо поширення інформації про систему БПД на рівні сільських та селищних громад, проведення правопросвітницьких заходів безпосередньо у сільській місцевості, акцентувала увагу на розвиток дистанційного консультування громадян, презентувала дієвість роботи другого в Україні контактного центру , створеного при Сумському МЦ з надання БВПД, який у тестовому режимі з квітня місяця прийняв понад 4 тисяч дзвінків. Надала контактні дані call-centre, який проводить правові консультації з різних галузей права за номером 0(800) 213-103 з 07-00 до 22-00.

21832424.jpg

В ході обговорення теми Сергій Куцеренко, очільник місцевого бюро правової допомоги, більш детально охарактеризував правові запити людей, з якими вони звертаються до юристів. Це – земельне, житлове право, договірне і спадкове, та інші. Також привів приклади правових проблем у сфері земельного, спадкового права, зупинився на деяких аспектах вирішення правових питань людей, що мають заборгованість про кредитним договорам.

Ніна Чернявська, керівник ГО «Калинове гроно», презентувала роботу громадської організації та проект «Дії заради майбутнього », що передбачає розвиток підприємницької діяльності, малого та середнього бізнесу в територіальних громадах, розширенню заходів по створенню робочих місць, розвитку економіки. Говорила про активізацію громадських організацій на місцях, про їх залучення до Програми соціально-економічного розвитку регіону.

Присутні поділились своїми поглядами щодо напрямків розвитку підприємницької діяльності в сільській місцевості, можливостей захисту прав споживачів та підприємців через систему безоплатної правової допомоги.

26 липня на Краснопільщині відбувся семінар-навчання параюристів Краснопільського району на тему : «Аспекти підприємницької діяльності» та «Медична реформа» Захід проводився за участю директора Сумського МЦ з надання БВПД Валентини ТРОШЕЧКО, представників ГО «Калинове гроно», адвоката Наталії ЛЕБЕДИНЕЦЬ .

54988849.jpg

На семінар були запрошені люди – параюристи, що мають активну позицію в захисті прав та свобод громадян, оптимісти, які мають бажання подальшого вивчення правових дисциплін. Відповідний тренінг щодо порядку реєстрації підприємництва провів Владислав КОТЛЯР, представник ГО «Спілка молодих підприємців Сумщини», який навів приклади успішного розвитку підприємництва, наголосив на добропорядній конкуренції в бізнесі, відповів на гострі запитання присутніх щодо недоліків в розвитку підприємництва в Сумській області. Вказав на те, що підприємництво розвивається й оптимістично заявив, що він вірить у позитивний результат.

Далі розмова йшла про медичну реформу в Україні, яка розпочалась з кінця 2016 року, її недоліки та новації, інше. Правову платформу медичної реформи озвучила Валентина ТРОШЕЧКО, а підтримала обговорення правових тем в цій галузі адвокат Наталія ЛЕБЕДИНЕЦЬ. Говорили про актуальні питання в реформуванні, а саме про принципи : «гроші ходять за пацієнтом», « лікарі отримають зарплату, відповідну до наданих послуг», «люди самостійно обирають свого сімейного лікаря (свобода вибору)», «автономізація медичних закладів», «затвердження гарантованого пакету послуг», «впровадження електронної системи обліку», «створення госпітальних округів», «створення належної страхової медицини», «застосування міжнародних протоколів лікування», «створення реперфурзійних центрів». Новації в створенні реперфурзійних центрів викликало ряд запитань, на які відповіла адвокат, – саме для лікування пацієнтів з захворюванням, що починаються екстрено, створюються реперфурзійні центри.

Це відкриває нові можливості для лікування серцево-судинних захворювань, – підкреслила вона. Присутніх цікавили також питання медичної етики, врегулювання правових питань в медичній галузі як між пацієнтом й медичною установою, так й в судовому порядку. Були наведені приклади успішного захисту прав пацієнтів в суді. Присутні обмінялись думками щодо проблемних питань в захисті пацієнтів.

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: