У пaлoмницькy пoдopoж

Як відомо, канікули для школярів – час особливий, час відпочинку і відновлення сил. Їх довго чекають і, зазвичай, намагаються провести цікаво і з користю, так, щоб було що згадати. Аби досягнути цієї мети, вихованці недільної школи при Свято-Успенському храмі смт Краснопілля 28 жовтня здійснили паломницьку подорож до м. Суми.38772792.jpg

Того дня шлях подорожуючих розпочався з рідної церкви, де вони помолилися разом з настоятелем храму, протоієреєм Іоанном Дубляком. Після молитви батюшка благословив паломників у дорогу.

91136870.jpg

Прибувши до Сум, школярі першочергово відвідали Спасо-Преображенський кафедральний собор. Тут для них було організовано пізнавальну оглядову екскурсію. Дітей ознайомили з історією собору, його храмовими святинями. Слід зазначити, що юні паломники під час розповіді були напрочуд зосередженими та зацікавленими, задавали питання.

По завершенні екскурсії по головній єпархіальній святині діти вирушили до Пророко-Іллінської церкви. Краса та величність будівлі, кількість та історія храмових святинь, цікаві факти з життя святих, ікони яких знаходяться у церкві, та розповіді про дива, які відбуваються у житті причту та прихожан храму по їх молитвам – усе це справило неабияке враження на школярів. Сподобалася їм також і форма діалогу, у якій проходила екскурсія. На згадку про відвідання святинь паломникам подарували ікони.

65466033.jpg

Насамкінець, дещо стомлені, але переповнені позитивними емоціями діти були запрошені до трапезної храму. Це приміщення також вразило школярів своєю красою – розписи на стінах, акваріум, атмосфера домашнього затишку.

01309292.jpg

Трапеза тут проходила справді по-християнськи: після молитви за столом запанувала тиша. Після завершення обіду юні паломники зізнались, що вдома борщ не такий смачний, та і все інше також. Подякувавши Богу, висловивши слова вдячності церковному причту за гостинність, вирушили в дорогу додому.

Вихователі, учні недільної школи при Свято-Успенському храмі смт Краснопілля, а також їх батьки висловлюють щиру вдячність причтам Спасо-Преображенського кафедрального собору та Іллінського храму за проведені цікаві і пізнавальні екскурсії, а також С. В. Кононенку за транспортні послуги, надані паломникам безкоштовно.
Надія ЧЕХУНОВА
помічник вчитедя недільної школи
Краснопільського Свято-Успенського храму.

 

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: