УCПIXИ I ДOCЯГНEННЯ ГPOМAД КPACНOПIЛЬЩИНИ – ПOДAPУНOК 25-PIЧЧЮ НEЗAЛEЖНOCТI УКPAЇНИ

Україна незалежна уже 25 років. Хоча в історичних масштабах цей часовий проміжок незначний, однак наш народ пройшов тернистий шлях, перш ніж здобути таку омріяну незалежність. Україна – це країна краси і вільної гордої нації, звитяжної відваги і незламної віри, прагнень до кращого життя і кропіткої праці по досягненню цього.

Головне завдання сучасного покоління відстояти незалежність і суверенітет на сході проти російських загарбників, старанною працею підносити соціально-економічну міць країни, розвивати і примножувати добробут, рівень життя мешканців рідної Краснопільщини, робити наші села красивими, впорядкованими, багатими і комфортними для проживання людей. Спільними зусиллями районної влади, сільських територіальних громад, соціально-відповідального бізнесу робити це нам вдається. Хочу підкріпити свої слова конкретними фактами і цифрами та зазначити, що всі ці успіхи і досягнення, хоч і скромні, – гідний подарунок 25-річчю незалежності України.

Перш за все хотілося б сказати, що доходи по всіх місцевих бюджетах в звітному періоді були виконані. У І півріччі 2016 року до Зведеного бюджету мобілізовано 56,4 млн. гривень податків, зборів і обов’язкових платежів, що на 27,7 млн. гривень більше ніж у відповідному періоді минулого року (+96,9%). Прогнозне завдання виконане на 174,2%. Доходи Державного бюджету склали 21 млн. гривень. Прогнозне завдання виконано на 161,3%.

У січні-червні 2016 року до місцевих бюджетів Краснопільського району надійшло власних та закріплених доходів в сумі 29,3 млн. гривень, що складає 113,4% до плану на 6 місяців поточного року. В порівнянні з надходженнями за січень-червень 2015 року отримано доходів більше на 10,1 млн. гривень (+ 52,9 %).

Стабільно працюють наші промислові підприємства ДП «Краснопільський лісгосп», «Краснопільський агролісгосп», ТОВ «Михайлівські вогнетриви». Так загальний обсяг реалізації промислової продукції (робіт, послуг) за січень-червень 2016 року склав 18641,2 тис. гривень, що становить 163,6% відповідного періоду минулого року. Приросту реалізації промислової продукції досягнуто за рахунок нарощування обсягів виробництва на підприємстві ТОВ «Михайлівські вогнетриви». У розрахунку на одну особу обсяг реалізованої промислової продукції становить 634 гривні.

Докладаються значні зусилля для відновлення роботи ДП «Наумівський спиртзавод».

Виробництво валової продукції сільського господарства у співставних цінах 2010 року складає 48610 тис. гривень, що становить 100,6% до січня червня 2015 року. Обсяги виробництва молока в районі за січень-червень 2016 року склали 2868 тонн, що на 65 тонни більше ніж у 2015 році. Удій на 1 корову становить 2584 кілограм, що на 59 кілограм більше ніж у минулому році.

В І півріччі 2016 року для оновлення машинно-тракторного парку сільськогосподарськими товаровиробниками району було придбано новітньої високоефективної техніки на суму близько 12,8 млн. гривень.

Всього в економіку району залучено 31,8 млн. гривень внутрішніх інвестицій.

У 2016 році три інвестиційних проекти: «Реконструкція центральної котельні по вул. Перемоги, 2а смт. Краснопілля», «Рекострукція існуючої газової котельні з встановленням котла на твердому паливі за адресою смт. Краснопілля, вул. Лермонтова,39», «Будівництво водогону в с. Хмелівка Краснопільського району Сумської області» пройшли конкурсний відбір інвестиційних проектів, які можуть фінансуватися за рахунок коштів ДФРР у 2016 році та отримали фінансування на їх реалізацію в сумі 2977 тис. гривень.

Краснопільський район отримав субвенцію з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій у 2016 році в сумі 2190,5 тис. гривень, а саме:

– на будівництво водогону в селищі Михайлівське – 1524 тис. гривень;

– на будівництво водогону в с. Мезенівка – 399,1 тис. гривень;

– на капітальний ремонт покрівлі Миропільського НВК -267,4 тис. гривень.

У звітному періоді активно велася робота по залученню в район міжнародних інвестицій. Було надано 16 конкурсних інвестиційних проектів на отримання допомоги по проектах людської безпеки програми «Кусаноне» уряду Японії, з них позитивний висновок отримали чотири проекти по Краснопільській ЦРЛ, а саме: «Придбання парового стерилізатора», «Придбання електричної дезінфекційної камери», «Придбання кисневого концентратора», «Придбання Гастродуоденоскопа».

Розроблено 5 інвестиційних проектів на участь в конкурсі проектів, які можуть фінансуватися за рахунок коштів ДФРР у 2017 році, а саме:

– реконструкція районного Палацу культури Краснопільської РДА по вул. Вокзальна,14 смт Краснопілля Сумської області;

– капітальний ремонт (заміна віконна енергозберігаючі) основного лікувального корпуса Краснопільської ЦРЛ по вул. Перемоги,24 в смт. Краснопілля;

– капітальний ремонт Краснопільської ЗОШ (заміна вікон на енергозберігаючі»;

– капітальний ремонт (утеплення фасаду ) Краснопільської ЗОШ;

– реконструкція системи опалення Краснопільської ЗОШ.

Активізувались роботи по ремонту доріг та мостів. Зокрема завершені роботи по реконструкції мосту по автомобільній дорозі загального користування в с. Мала Рибиця. Також чекаємо початку робіт по мосту в смт. Краснопілля.

Розроблений проект по централізованому вивезенню твердих побутових відходів з населених пунктів сільських і селищних рад району. Планується придбання сучасного автомобіля-сміттєвозу. 10.08.16 Сумською обласною радою було прийняте рішення про виділення 1,5 млн. грн. для фінансування цього проекту на умовах спів-фінансування.

2016 рік на Краснопільщині оголошено роком охорони здоров’я. В січні-червні проведено поточні ремонти стаціонарних відділень Краснопільській ЦРЛ на загальну суму 33,5 тис. гривень.

Проведено капітальний ремонт даху, відмостки поліклінічного відділення Краснопільської ЦРЛ. Планується часткова заміна вікон на енергозберігаючі металопластикові.

Виділені кошти на здійснення депутатських повноважень депутатами обласної ради в сумі 63000,00 грн. на закупівлю медичного обладнання на лікувальні заклади району: для СЛА с. Миропілля – Фотометр «МБА – 540», ФАП с. Велика Рибиця – сухожарова шафа, АЗПСМ с.Чернеччина – автоклав.

Подані заявки на отримання грантової допомоги по проектах людської безпеки програми «Кусаноне», а саме придбання парового стерилізатора, електричної дезінфекційної камери, кисневого концентратора та гастродуоденоскопа.

За рахунок коштів районного бюджету був придбаний новий сучасний діагностичний комплекс по визначенню кровоточу судин голови, верхніх та нижніх кінцівок вартістю 57 тисяч гривень. Всю діагностику цих органів роблять професійно і якісно Краснопільські медики. Також придбано реограф, кардіограф, імуноферментний аналізатор, закуплено матеріали для ремонту рентген обладнання.

Виділено з районного бюджету 100 тис грн. для придбання ЮКАРДів для бригад відділення екстреної швидкої медичної допомоги для оперативного зняття кардіограм у хворих на серцево-судинні захворювання і передачі їх до Сумського обласного центру екстренної швидкої медичної допомоги з метою встановлення діагнозу таких хворих.

Днями введено у дію фізіотерапевтичний кабінету у Мезенівській АЗПСМ, з сучасним обладнанням, яке дає змогу проводити процедури із застосуванням УВЧ, інгаляції, тубус-кварцу тощо. Завершується виготовлення ПКД «Капітальний ремонт Миропільської СЛА».

Район не може стояти осторонь реформ в державі.

Активно проходить процедура закупівель в електронній системі «Prozorro». За період квітень-липень 2016 року через електронну систему «Prozorro» розпорядниками бюджетних коштів району здійснено 140 закупівель товарів, робіт і послуг на суму 3,4 млн. гривень. Економія коштів склала 361,2 тис. грн.

Щоб ми могли жити мирно, щодня зустрічати світанки, ростити дітей, розвивати і уквітчувати свої села, мужньо воюють на сході країни із сепаратистами і російськими окупантами, відстоюючи суверенітет і незалежність Вітчизни, справжні патріоти, воїни АТО, серед яких чимало наших земляків, жителів Краснопільщини. Вони щодня піддають себе смертельній небезпеці на передовій стримуючи ворога. Ми прихиляємо голови перед ними за самопожертву, мужність і героїзм. У ці часи тяжких випробувань яскраво проявляється єдність народу і армії. На Краснопільщині широких масштабів набрав волонтерський рух у який активно включилися трудові колективи, сільгосптоваровиробники, підприємці, учнівська молодь, всі небайдужі громадяни. Вони допомагають воїнам АТО продуктами харчування, жертвують кошти на придбання військової форми і спорядження. Організаційним осередком, координаційним центром волонтерського руху у районі є громадська організація «Краснопілля». Хочеться висловити особливу подяку за підтримку і допомогу військовослужбовцям у зоні АТО учнівській молоді, яка організовує та проводить благодійні ярмарки у своїх навчальних закладах, а виручені кошти передає на потреби воїнів на передовій, виготовляє для них малюнки, різноманітні обереги, які нагадують землякам патріотам на сході України про рідну домівку, власні родини, за народним повір’ям рятують їх від смерті.

При підтримці територіальних громад району, підприємств, установ, організацій, спонсорів, за ініціативи влади, значна увага приділяється мобілізованим і демобілізованим воїнам АТО та їх родинам. Це – і забезпечення паливом на зиму, надання пільг на комунальні послуги та проїзд. Свідченням високого патріотичного духу Краснопільчан, свідомої готовності до захисту держави є їх вступ на контрактну службу, а також виконання доведеного завдання по призову юнаків на військову службу до лав Збройних сил України. З цього показника був визнаний одним з найкращих в області.

У сфері децентралізації триває формування Миропільської об’єднаної територіальної громади.

В напрямку покращення послуг освіти проводиться ряд заходів. Проводиться реконструкція приміщення початкових класів Краснопільської гімназії. Вартість робіт становить 184 тис. гривень.

З районного бюджету виділено кошти в сумі 199,5 тис. гривень для встановлення 17 найбільш аварійних вікон та для виготовлення робочого проекту на решту вікон школи «Капітальний ремонт (заміна вікон на енергозберігаючі в ЗОШ І-ІІІ ступеня по вул. Перемоги,1 смт. Краснопілля Сумської області».

Завершуються ремонтні роботи по введенню в дію харчоблока у Ряснянській школі, який не працював 15 років. Для цього було виділено кошти з районного бюджету, допомогли аграрії і вже восени діти харчуватимуться у відремонтованій їдальні.

Ведуться роботи по введенню в дію двох додаткових груп в дошкільних навчальних закладах с. Великий Бобрик та смт. Краснопілля.

У звітному періоді за рахунок коштів Федерації Футболу України збудовано міні-футбольний майданчик зі штучним покриттям на стадіоні «Колос» в селищі Краснопілля В с. Грабовське встановлений дитячий майданчик. В с. Осоївка проведено відкриття стадіону з футбольним і волейбольним полями, місцями для вболівальників.

В селищі Краснопілля за рахунок коштів виділених на здійснення депутатських повноважень депутатами обласної ради ведеться робота по встановленню тренажерів на центральному стадіоні «Колос».

Користуючись нагодою хочу щиро і сердечно привітати всіх жителів Краснопільщини, трудові колективи району, активістів громадського життя з визначним державним святом – 25 річницею незалежності України. Побажати всім міцного здоров’я, мирного неба, благополуччя, злагоди в родинах, наснаги та натхнення, нових творчих звершень на благо рідної Краснопільщини та всієї України.
З повагою,
голова Краснопільської райдержадміністрації
Юрій Яремчук

http://krasnews.at.ua/news/uspikhi_i_dosjagnennja_gromad_krasnopilshhini_podarunok_25_richchju_nezalezhnosti_ukrajini/2016-08-23-6738

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: