Укpaїнцiв пpивчaтимyть дo чиcтoти дpaкoнiвcькими штpaфaми

 

 

Група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді законопроект 6730 (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62300), що вводить драконівські штрафи до тих, хто не може жити не смітивши.

У пояснювальній записці до законопроекту говориться, що неконтрольоване й переважно безкарне викидання сміття в не призначених для цього місцях стало серйозною проблемою практично на всій території України. Особливо відчутним забруднення побутовим сміттям є в населених пунктах. Вулиці, двори, прибудинкові території, місця відпочинку є вкрай засміченими. Органи влади та місцевого самоврядування не спроможні очистити країну від сміття чи хоча б помітно знизити рівень проблеми.

Однією з причин такого стану справ є недостатня ефективність передбачених чинним законодавством механізмів притягнення до відповідальності винних у порушеннях в сфері поводження зі сміттям.

Зокрема, в Кодексі України про адміністративні правопорушення відсутня окрема стаття, яка б передбачала відповідальність за накидання сміття будь-якого походження та обсягу. Розміри штрафів та механізм їх накладення, передбачені іншими статтями згаданого Кодексу, що регулюють проблему засмічення, є недостатньо дієвими. Такий стан речей потребує невідкладного реагування на законодавчому рівні.

Досвід інших країн у боротьбі з киданням сміття в недозволених місцях показує високу дієвість такого методу. Так, завдяки запровадженню високих штрафів (приблизно 650 доларів США) за кидання сміття та недопалків на вулицях та їх реальне застосування правоохоронними органами, Сингапуру вдалося досягти статусу найчистішого міста планети. В Лондоні завдяки підвищенню штрафів за кидання недопалків у недозволених місцях, що складає приблизно 160 доларів США, вдалося досягти зменшення кількості сміття на вулицях, а кошти з даних штрафів використовуються на придбання нових урн та фінансування кампанії про шкідливість куріння

«Цей законопроект – наш перший етап в боротьбі за ідеальну, по-європейськи чисту Україну. Наступний – відповідальність місцевої влади за відсутність смітників в місцях відпочинку і спільного користування, за несвоєчасний вивіз сміття. Зараз, в результаті децентралізації, місцеві бюджети вперше отримали серйозні додаткові кошти. Ми вимагатимемо, щоб їх частина, а також частина екологічного збору йшли на захист довкілля і прибирання сміття, на утримання смітників, аби спеціальні баки були всюди, й відпочивальні мали можливість ними користуватися. Але штраф за кинутий повз смітник папір чи пляшку має бути просто драконівським – аби запам’яталося на все життя. Україну потрібно ретельно прибрати і потім навчитися дотримуватися ідеальної чистоти, це і є справжнє наближення до євростандартів», – написала у Фейсбук одна з ініціаторів законопроекту перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко. (https://www.facebook.com/iryna.gerashchenko?fref=ts)
Отож, згідно з запропонованим законопроектом українців мають намір штрафувати за викидання будь-яких відходів за межі урн та контейнерів на 340 – 850 гривень. За повторне вчинення такого правопорушення штраф становитиме від 850-1700 грн.

http://krasnews.at.ua/news/ukrajinciv_privchatimut_do_chistoti_drakonivskimi_shtrafami/2017-07-24-8115
Джерело: Краснопілля 04_kray_logo
Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: