Українська книга на Схід

На Сході багато людей володіють українською мовою, в першу чергу й тому, що вся офіційна документація ведеться українською й у навчальних закладах люди вивчають державну мову. Однак в побуті вони послуговуються здебільшого російською, тож не мають достатнього словникового запасу, аби говорити українською мовою.

Позитивним є те, що у східних регіонах нашої країни збільшується кількість україномовних шкіл. Однак у маленьких містах, особливо тих, які знаходяться в зоні бойових дій, немає книгарень, а бібліотеки мають лише класику українською мовою, яка не завжди цікава для школярів та підлітків. Саме тому зараз варто допомогти жителям Сходу читати рідною мовою й надавати їм цікаву україномовну літературу, адже вони не читають її не через те, що не хочуть, а через те, що не мають доступу.

Голова Краснопільської районної ради виступив з ініціативою проведення збору книг серед жителів району. Головна вимога – книга має бути у гарному стані і написана державною мовою. Книги можуть бути будь-яких жанрів, тематики та розраховані на будь-який вік. До акції можуть долучатися місцеві письменники, та передавати власні книги. Інформація про акцію буде висвітлюватись у місцевих ЗМІ, аби залучити більше людей, планується проведення зборів літератури у школах.

Періодично зібрану літературу планується передавати у Донецьку область.

Усі бажаючі можуть приносити книги до виконавчого апарату районної ради (каб. № 20, ІІ поверх, тел. 7-20-99)

Інформація Краснопільської районної ради.

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: