V oблacний тypнip юниx eкoнoмicтiв

У рамках обласної комплексної програми «Освіта Сумщини у 2012-2015 роках», з метою виявлення талановитої молоді, популяризації та підвищення економічної грамотності, на базі Української академії банківської справи у м. Суми з 8-10 жовтня 2015 року був проведений V ювілейний обласний турнір юних економістів.
62254088.jpg

Цього року в турнірі приймали участь 16 команд міста Сум та Сумської області. Серед них команда Краснопільської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів «Стимул» до складу якої увійшли Прийма Олексій (капітан), Брижик Надія, Мигаль Катерина, Сіробаба Артем та Шеремет Володимир. Члени команди дуже вдячні своєму керівнику, вчителю географії та економіки Манжулі Ользі Іванівні, адже саме вона була ініціатором їх участі у турнірі, куратором їхніх досліджень, мудрим наставником і порадником.

Запитання були актуальними, дуже цікавими та дискусійними, але доволі складними, деякі – навіть для науковців, що входили до складу журі. До речі, до оцінювання змагань було залучено журі у складі досвідчених викладачів ДВНЗ «УАБС НБУ» , у тому числі й чотирьох докторів економічних наук. Головою журі була доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри банківської справи Васильєва Тетяна Анатоліївна.

Незважаючи на складність завдань, майбутні економісти проявили себе справжніми ерудитами. Члени журі одностайно погодилися з тим, що всі без винятку учасники вирізнялися високою ерудованістю, широтою світогляду, кмітливістю та здатністю відстоювати свою точку зору. Серед учасників панувала радісна та дружня атмосфера, адже турнір уже став улюбленим змаганням для юних економістів Сумщини , бо це додаткова можливість поспілкуватися з однодумцями, порівняти власні досягнення, повчитися ораторському мистецтву доповідача, грамотності опонента, вимогливості рецензента, вмінню поставити полемічні запитання. Учасники захищали свої презентації, уважно порівнювали виступи, вступали в полеміку, поглиблювали власні знання. Такі турніри дають значно більше для інтелектуального зростання, ніж звичайні олімпіади.

 

73522780.jpg

 

Наша команда «новачків» не претендувала на призові місця, вони їхали, перш за все, отримати досвід. Та все ж слід відмітити, що першою прийняла і витримала інтелектуальний бій Мигаль Катя. Дуже вдало захистив свої наукові дослідження Сіробаба Артем. Впевнено вчилася опонувати Брижик Надя, підтримував командну гру Шеремет Вова.
Та найкраще зорієнтувався у правилах турніру капітан команди: він наводив вдалі аргументи у дискусіях, виносив цікаві питання на загальну полеміку, показав глибоку обізнаність у досліджених економічних проблемах, чим привернув особливу увагу членів журі та керівників команд опонентів.
Тож приємною новиною було те , що у номінації «Кращий рецензент УАБС-2015» за одностайним рішенням журі був визнаний переможцем саме Прийма Олексій.

Швидко промайнули три дні високої інтелектуальної напруги та хвилювань. Але ще довго будуть згадувати конкурсанти вечори знайомства та спілкування, поза конкурсом, з учасниками інших команд, зокрема команди «Фортус» з м. Конотоп, за яку вболівали у фіналі та команди кадетського корпусу, яка вразила всіх присутніх своєю злагодженістю та військовою вправністю.

Учасники турніру висловлюють щиру подяку батькам за можливість поїхати на турнір, членам журі – за професійне та неупереджене ставлення, організаторам за створення комфортабельних умов для роботи та відпочинку, за смачні обіди та сніданки у кафе готелю «Олімпійський» та їдальні УАБС.

 

http://krasnews.at.ua/news/v_oblasnij_turnir_junikh_ekonomistiv/2015-10-27-5594

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: