Вакцинація проти поліомієліту почалася

22.10.2015 в Краснопільський район надійшло 1950 доз оральної поліомієлітної вакцини (ОПВ) та 300 доз інактивованої вакцини (ІПВ). З 26 жовтня 2015 розпочато додаткову імунізацію проти поліомієліту у всіх медичних закладах району.

За інформацією ВООЗ ситуація щодо поліомієліту у світі є неблагополучною. У 2014 році зареєстровано 359 випадків поліомієліту. З початку цього року виявлено 22 випадки поліомієліту в переважній більшості у ендемічних країнах (Пакистан, Афганістан). Резервуар «дикого» вірусу поліомієліту існує в таких країнах як Афганістан, Індія, Нігерія, Пакистан. Саме з цих країн відбувається поширення небезпечного захворювання.

У вересні 2015 року в Закарпатській області зареєстровано 2 випадки поліомієліту серед дітей у віці 1 і 4 роки. Діти були не щеплені. Для запобігання нових випадків захворювань на поліомієліт в Україні стартувала 3-х разова додаткова імунізація дітей проти поліомієліту незалежно від того, чи були раніше діти щеплені від даної хвороби.
Поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання, для якого характерний клінічний поліморфізм – від грипозного стану, серозного менінгіту до в’ялих парезів і паралічів з залишковими м’язевими атрофіями і деформаціями опорно-рухового апарату.

Шлях передачі через повітря та брудні руки. Збудником є вірус поліомієліту роду ентеровірусів. Джерело інфекції – хворий і вірусоносій. Частіше хворіють діти до 10 років, але можуть захворіти і дорослі.

В 2002 році Україна була сертифікована як держава вільна від поліомієліту. В 2014 році вакцинація проти поліомієліту в Україні знизилась до 45%, а в 2015 році до 15%, що є великим ризиком для появи захворювань на поліомієліт.

22.10.2015 в Краснопільський район надійшло 1950 доз оральної поліомієлітної вакцини (ОПВ) та 300 доз інактивованої вакцини (ІПВ).

З 26 жовтня 2015 розпочато додаткову імунізацію проти поліомієліту у всіх медичних закладах району. Щеплення буде проводитись у ІІІ раунди. В І і ІІ раундах будуть вакцинуватися діти віком від 2 місяців до 6 років, а в ІІІ раунді від 2-х місячного віку до 10 річного віку. Перерва між раундами становитиме 1 місяць. Щеплення дітям буде проводитися тричі. Для проведення щеплень необхідно звернутись до свого дільничного педіатра або сімейного лікаря.

Шановні батьки!!! Захистіть своїх дітей від такого підступного захворювання як поліомієліт.
Краснопільський центр первинної медико-санітарної допомоги.
Джерело: http://krasnews.at.ua/news/vakcinacija_proti_poliomielitu_pochalasja/2015-10-28-5606

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: