Вaля Ceмepeнкo: Я нe yявляю, як цe: пpoпycтити ceзoн

У недавньому невеликому коментарі про збори жіночої збірної України з біатлону, старший тренер команди Григорій Шамрай оголосив склад наших дівчат на тренувальному зборі в білоруських Раубічах, в якому не виявилося однієї з найбільш титулованих українських біатлоністок Валі Семеренко. Безумовно, відсутність Валі породило чимало запитань і домислів. Прояснити ситуацію ми попросили саму спортсменку, яка зараз перебуває вдома, в Сумах.


– Валя, після оприлюднення складу команди на зборі в Раубічах, уболівальникам не дає спокою одне питання: де Валя Семеренко? З якої причини ти зараз не тренуєшся разом з іншими дівчатами?

– Починати відповідь на це питання треба з минулого сезону, який виявився для мене невдалим не тільки з точки зору результату, але, перш за все, дуже болючим в плані здоров’я – в підготовчий період мене постійно переслідували застуди і ангіна. На жаль, я недостатньо прислухалася до свого організму і приступала до роботи раніше, ніж це було необхідно. Природно, все це проявилося взимку.

Зараз ситуація повторилася: вже цього літа я тричі перехворіла на ангіну. Тільки видужую, проходить два-три дні, максимум тиждень – і горло знову починає боліти. Причому поки не зрозуміло: чи то це – наслідки накопичених в минулому хвороб, то чи щось нове. Особливо зараз, влітку, коли йде великий перепад температур і ти зі спеки потрапляєш в прохолоду, іноді під кондиціонер … Останній раз горло розболілося тиждень тому, після чого я прийняла непросте рішення: перш ніж повернутися до активної роботи з командою, треба серйозно зайнятися здоров’ям. Але я дуже сподіваюся, що всі проблеми вдасться вирішити, і взимку я буду разом з дівчатами.

– Тобто, незважаючи на пропуск літньої підготовки, ти не залишаєш надії позмагатися ще в майбутньому сезоні?

– Ну я не закинула тренування повністю. Просто в зв’язку із самопочуттям довелося поки перейти на самопідготовку. Але ми регулярно спілкуємося з моїм особистим тренером Григорієм Шамраєм, він контролює процес моїх тренувань. Так я і виконую всю ту ж роботу, яку роблять дівчата. Тільки вони займаються по два рази в день, а я на даному етапі – один.

– Не далі як минулої зими схожа ситуація була з Юлією Джимою, яка страждала від хронічних хвороб при виході на пік форми. Але потім їй в Словенії провели діагностику і призначили курс лікування. Ти вже консультувалася з лікарями?

– Навесні я пройшла курс лікування в Угорщині якраз з приводу верхніх дихальних шляхів. Там були і печери, і інгаляції, і багато інших процедур. Курс склав 24 дня і повернулася звідти я місяць тому. Після цього мені стало трохи краще, але потім з настанням спеки і перепадом температур все почалося знову. Так ось, угорський лікар сказав, що мої проблеми з горлом – результат алергії на холод. І повністю позбутися від цього неможливо. Хоча якось змінити, поліпшити ситуацію можна спробувати. Звичайно, якщо припинити заняття великим спортом, це захворювання так гостро не проявляється. Але специфіка біатлону якраз і полягає в постійному перебуванні на морозному повітрі.

– Володимир Бринзак в інтерв’ю говорив, що пропонував тобі повністю пропустити минулий сезон, відпочити, поправити здоров’я …

– Так, напевно, варто було прислухатися до слів Володимира Михайловича і до свого внутрішнього голосу, який теж говорив про необхідність відпочинку. Ще в кінцівці позаминулого сезону організм починав давати збої. Але я тоді подумала, що весна пройде – і все налагодиться. Так я просто не уявляла, як це: пропустити сезон. Зрештою, я – професійний спортсмен, а біатлон – улюблений вид спорту і величезна частина мого життя. Але запасу здоров’я вистачило буквально на пару місяців, а потім все почалося знову. Все-таки внутрішній голос мав рацію …

– Ну і останнє напівжартівливе питання. В Інтернеті з’явилося твоє оголошення нібито про продаж спортивного екіпірування. Найбільш вразливі вболівальники, під час твоєї відсутності на зборах, почали робити висновки навіть про закінчення кар’єри …

– (Сміється) Ну це дійсно був жарт. А вийшла ще і додаткова інтрига для уболівальників.

– Валя, спасибі за коментар! Бажаємо тобі скоріше впоратися з проблемами зі здоров’ям, повернутися до команди і щоб внутрішній голос ще не раз привів тебе до великих перемог на біатлонних трасах!

– Дякуємо! Сподіваюся, все саме так і буде!
Розмовляв Євген Тарасенко
http://www.biathlon.com.ua/comments.php?id=7277

 

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: