Вceмилocтивий Cпac

Всемилостивий Спас – це виражене у двох словах сприйняття Христа слов’янським народом. Всемилостивий – тому що немає такого гріха, який Господь не простив би людині, якщо вона щиро просить у Нього прощення. Спас, тобто Спаситель – бо Господь Своєю смертю і Воскресінням врятував людей від підпорядкування гріху і смерті. s44094775.jpg

На Русі святкування в честь Всемилостивого Спаса і Пресвятої Богородиці було встановлено в ХІІ ст. У 1164 р. святий благовірний великий князь Андрій Боголюбський пішов у похід проти волзьких булгар, які тіснили жителів Ростовської та Суздальської землі. Уповаючи на Царицю Небесну, князь взяв з собою Її чудотворну ікону, принесену ним з Києва, яка згодом отримала найменування Володимирської.

Два священика несли перед військом святу ікону і Чесний Хрест Христа. Перед битвою благочестивий князь, причастившись святих Таїн, звернувся з молитвою до Богородиці: «Всяк уповаяй на Тя, Госпоже, не погибнет, и я грешный имею в Тебе стену и покров». За князем перед іконою впали на коліна полководці та воїни і, приклавшись до образу, пішли проти ворога. Булгари були розбиті. Відразу ж по закінченні битви благочестивий князь велів відслужити подячний молебень.

s50583942.jpg

У цей же день візантійський імператор Мануїл одержав перемогу над сарацинами. Безсумнівним доказом чудесності обох подій послужили знамення від ікон Спасителя, Пресвятої Богородиці та Чесного Хреста під час подячних молебнів – яскраві промені світла від ікон та Хреста, які перебували у військах. Ці промені покривали полки благовірних правителів і були видні всім воїнам.

s06609479.jpg

У пам’ять про ці дивовижні перемоги, зі згоди князя Андрія та імператора Мануїла і за благословення представників вищої церковної влади, було установлено святкування Всемилостивому Спасу і Пресвятій Богородиці 14 (1 по ст. ст.) серпня.

Цього ж дня Православна Церква вшановує Походження (винесення) Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього та пам’ять семи мучеників Маккавеїв, матері їх Соломонії та учителя Єлеазара.

Це – перше із трьох свят Всемилостивому Спасу в серпні.

Друге – Преображення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа (19 серпня), третє – Перенесення з Єдеси в Константинополь Нерукотворного Образу Господа Іісуса Христа (29 серпня, в попразднство Успіння Пресвятої Богородиці). Ці три свята «зв’язують» весь Успенський піст.

Свято-Успенська церква смт Краснопілля відзначила перші два святкові дні уставними богослужіннями та відповідними молитвами для освячення квітів і трав, меду, овочів, фруктів, ягід та інших принесень нового врожаю.

29 серпня, після Божественної літургії, святкове богослужіння продовжиться молебнем для тих, хто навчається та навчає.
Прес-центр Краснопільської Свято-Успенської церкви

http://krasnews.at.ua/news/vsemilostivij_spas/2016-08-21-6727

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: