Верховна Рада підтримала повернення статті за незаконне збагачення

Верховна Рада підтримала повернення статті за незаконне збагачення. 316 народних депутатів ухвалили за основу проект Закону №1031 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів. Документ на розгляд парламенту було внесено Президентом Володимиром Зеленським як невідкладний.

Законопроект відновлює кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, яку в лютому цього року було скасовано Конституційним Судом України. Через визнання статті неконституційною десятки справ топ-посадовців було закрито. Проте, якщо чиновники думають, що їхні незаконні статки амністовано, вони помиляються.

Володимир Зеленський пропонує запровадити цивільну конфіскацію, яка дозволить повертати в держбюджет незаконне майно і без кримінальної відповідальності. Цивільна конфіскація відбуватиметься лише за рішенням антикорупційного суду, якщо антикорупційні органи – НАБУ та САП – доведуть, що майно чиновника перевищує п’ятнадцять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і не відповідає офіційним доходам.

Ми змінюємо філософію боротьби з корупцією – потрібно не лише саджати злочинців, а й повертати державі вкрадені ними кошти!

Джерело: https://www.facebook.com/gromportal/posts/1151593118363315

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: