Вiддaнicть cпpaвi – xapaктepнa pиca кepiвникa

 

 

За підсумками минулого року управління Пенсійного фонду України у Краснопільському районі визнано кращим на Сумщині серед подібних установ. Окрім того, переможцем в обласному відомчому конкурсі названо і профспілкову організацію краснопільських пенсійників. Тому й не приховували свого задоволення від таких результатів начальник управління А.М.Петров і голова профкому Н.І.Ільченко під час нашої зустрічі.

 

Анатолій Михайлович з цього приводу, ніби жартома, сказав: – Якщо вже перемагати, то на всіх напрямках, щоб ні в кого ніяких сумнівів не виникало…

Звісно, успіх колективний, але першу скрипку у його досягненні, безумовно, відіграє керівник. З 1994 року працює на посаді начальника управління ПФУ на Краснопільщині А.М.Петров, якого знають у районі як досвідченого організатора, грамотного спеціаліста, як людину, спроможну самостійно приймати відповідальні рішення і забезпечувати їх виконання. В очолюваному ним колективі працює 29 фахівців, тут панує сприятливий, доброзичливий клімат, що є немаловажним фактором в досягненні трудових здобутків.

 

– У щоденних турботах непомітно збігає час, якось і не зчувся, що уже більше півтора десятка літ минуло відтоді, коли я вперше переступив поріг пенсійного відділу, які на той час запроваджувалися у районах, – пригадує Анатолій Михайлович. А до них, варто зазначити, уся пенсійна політика у сільській місцевості здійснювалася через дільничних інспекторів. Вважаємо, що то й був початок нашого становлення.

 

Спільно з ним проходили всі етапи цього становлення і подальшого розвитку нинішні його заступник Олена Яківна Тарасенко, начальник відділу – головний бухгалтер Олена Пантеліївна Мартиненко, головний спеціаліст Любов Григорівна Котова, провідний спеціаліст Любов Андріївна Будко та інші.

 

Повертаючись подумки до тих часів, на обличчі мого співрозмовника мимоволі виникає посмішка. – Якби раніше, коли ще навчався у школі, – каже Анатолій Михайлович, – хтось з домашніх наважився б порадити мені обрати в житті професію, пов’язану, як інколи кажуть, з “конторською” справою, я б, напевно, обурився, бо мав схильність до техніки і мріяв стати інженером. А тому свій вибір на Сумському політехнічному інституті зробив не випадково…

Після закінчення вузу більше року юнак працював майстром у СМНВО ім.Фрунзе, а повернувшись до Краснопілля, продовжив трудову діяльність у міжгосподарській шляхово-будівельній організації, де протягом шести років обіймав посаду інженера планово-виробничого відділу. Пізніше працював заступником голови виконкому Краснопільської селищної ради, а вже потім міцно пов’язав свою подальшу долю з Пенсійним фондом України.

Робота пенсійного управління має свої особливості, до того ж, включає спілкування із пенсіонерами, а їх перебуває на обслуговуванні понад 9 тисяч, це майже третина всього населення Краснопільського району. А в спілкуванні, як знаємо, аж ніяк не обійтися без уміння вислухати людину похилого віку і доступно роз’яснити якісь нюанси зроблених перерахунків або змін у пенсійному законодавстві. Отож терпіння і витримка при цьому конче потрібні пенсійникам, а оскільки, як показує життя, ці риси більш притаманні жінкам, то стає зрозумілим, чому в основному саме вони працюють в управлінні. Разом з досівдченими тут чимало уже і молоді, цілком впевнено почувають себе в колективі Юлія Котенко, Зоя Коміна, Наталія Ільченко та інші. Про свого керівника кажуть, що за необхідності Анатолій Михайлович завжди дасть пораду – тактовно, із знанням справи, доступно і вичерпно. А провідний спеціаліст управління Л.А.Будко до всього сказаного зазначила, що А.М.Петров вимогливий як до себе, так і до підлеглих, але це аж ніяк не заважає йому бути уважним та чуйним до співробітників.

Нерідко за його ініціативи після насичених трудових буднів, коли трапляється так, що при перерахунках пенсій доводиться працювати допізна, організовується у вихідні проведення колективного дозвілля, як кажуть, з метою психологічного розвантаження. Як правило, це виїзд на природу. А минулого року здійснили навіть екскурсію до історичного Путивля, де відвідали монастир, побували у Спадщанському лісі. Краснопільські пенсійники – незмінні учасники і призери спортивних змагань, які проводяться обласним відомством, учасники оглядів художньої самодіяльності і виставок образотворчого мистецтва, про що переконливо свідчать численні нагороди. А ще вони значаться і серед активних благодійників, бо щороку перераховують певні кошти вихованцям дитячих садків, дітям-інвалідам, відгукуються на заклик про допомогу людям в Україні, які зазнали того чи іншого стихійного лиха.

Та головне – робота. Працівникам управління доводиться проводити велику роз’яснювальну роботу серед населення, часто із використанням місцевих засобів масової інформації, працює телефонна “гаряча лінія”, регулярно здійснюється прийом громадян за місцем їх проживання, адже автобусне сполучення у районі з деякими селами не зовсім влаштовує їх жителів, а відтак пенсіонери не завжди можуть дістатися до райцентру, щоб завітати до пенсійного управління в установлені дні і години прийому.

– Під час поїздок зустрічаємося з пенсіонерами, буваємо у трудових колективах, школах, – розповідає А.М.Петров. На моє щире здивування, до чого, мовляв, тут зустрічі у школах, адже учням зарано думати про пенсії, Анатолій Михайлович пояснив, що ці заходи потрібні, передусім, для ознайомлення старшокласників з основами пенсійного законодавства, а по-друге, у такий спосіб допомагаємо їм у виборі майбутньої професії. І тут є певні результати. Приміром, торік випускниця Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ольга Щербина за направленням управління ПФУ вступила до Харківської юридичної академії на факультет, який готує спеціалістів для Пенсійного фонду, уже і в цьому році є кандидатура для вступу, – А це сподіваюсь, наші майбутні кадри, достойна заміна нам, – наголошує Анатолій Михайлович. До речі, й самі співробітники управління постійно дбають про підвищення свого рівня знань, нещодавно отримали дипломи про вищу освіту Наталія Никончук і Ріта Дзюба, без відриву від виробництва у свій час закінчили вищі навчальні заклади О.Я.Тарасенко, О.П.Мартиненко, Н.А.Дубина, Н.В.Середа.

Як керівник пенсійного управління, А.М.Петров постійно тримає під контролем питання погашення підприємствами заборгованості по перерахуванню внесків до Пенсійного фонду. Завжди знаходить спільну мову з представниками місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Не випускає з поля зору і таке важливе питання як залучення людей до отримання пенсій через банки. І їх послугами уже користується 40% пенсіонерів, що дало змогу заощадити ПФУ за минулий рік 500 тисяч гривень. І та повага пенсіонерів, якої вдалося досягти завдяки якісній роботі персоналу, його готовності допомогти людям, – головне досягнення управління і його керівника А.М.Петрова, який став справжнім лідером, відданим своїй справі, і впевнено веде свій колектив до нових трудових звершень. За сумлінну працю Анатолій Михайлович нагороджувався Похвальними грамотами Пенсійного фонду України, головного управління ПФУ у Сумській області, обласної і районної ради, райдержадміністрації.

А ще А.М.Петров – гарний сім’янин, турботливий батько. Разом з дружиною Любов’ю Олексіївною, яка усе свідоме життя працює вихователькою у дитсадку, виростили і виховали двох дітей. Донька Юлія після закінчення Сумського держуніверситету працює у місцевому відділенні Державного казначейства, син Руслан навчається на 3 курсі Сумського державного університету. Великою втіхою для Анатолія Михайловича є онук Артем, якому виповнилося 6 років і якого вже незабаром готуватимуть до школи. Можливо, саме він колись продовжить справу свого дідуся, який нині впевнено і гідно торує життєву стежину.

І. ЧИЧИКАЛО.

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: