Вiдкpили для ceбe пpaвocлaвнi cвятинi Cyмщини

Пізнавальним паломництвом розпочалися весняні канікули для вихованців недільної школи, яка діє при Успенському храмі смт Краснопілля. 28 березня 2016 р. вони продовжили вже розпочату справу відкриття для себе православних святинь Сумщини. Зібравшись вранці у рідному храмі, помолившись та отримавши благословення настоятеля протоієрея Іоанна Дубляка на подорож, вирушили до кафедрального центру – м. Суми.54339206.jpg

Першим для юних паломників відчинив свої важкі двері Троїцький архієрейський собор. Діти були ознайомлені з його історією та сьогоденням, архітектурою та святинями.

Неабияке враження на них справили приміщення, які в минулому були нижнім теплим храмом на честь св. благовірного князя Михаїла Чернігівського та боярина його Феодора, а також скульптура св. ап. Андрія Первозванного.

04448722.jpg

Далі юних паломників гостинно зустрічав настоятель храму Різдва Іоанна Предтечі.

Отець Миколай розповів про свою парафію, про те, що історія даного храму вимірюється століттями, а багато років тому на цьому місці розташовувався монастир. Діти слухали уважно і в невеличкій церкві дослідили все – від ікон до місця, де розташовується хор на свята.

67499916.jpg

На згадку про відвідування храму батюшка подарував їм книгу, яка містить цінні історичні відомості про Православ’я на Сумщині, а також пригостив солодощами та фруктами. На завершення зустрічі, не бажаючи швидко прощатись, діти вмовили отця Миколая прогулятися з ними та показати, де саме, недалеко від храму, декілька років тому з’явилися джерельні води, затопивши досить значну територію землі.

05378929.jpg

Продовжилась подорож відвідуванням Сумської духовної семінарії ім. Блаженнійшого Митрополита Володимира (Сабодана). Вихованці недільної школи мали можливість ознайомитись з умовами та особливостями проживання, навчання та служби семінаристів – майбутніх (а часто й нинішніх) священно- та церковнослужителів Української Православної Церкви. Також для дітей була організована екскурсія по Пантелеімонівському храму та домовому храму семінарії на честь преподобного Симеона Нового Богослова та праведного Іоанна Кронштадтського, які супроводжувалися пізнавальними розповідями про устрій храмів та подвижницьке життя їхніх небесних покровителів, а також глибокою за своїм змістом лекцією для педагогів про те, як жити в Істині та як вчити пізнавати Істину.

Крім того, на прохання юних паломників семінаристи, у яких саме у цей час було заняття з церковного співу, разом з викладачем виконали піснеспів грецькою мовою.

Далі шлях подорожуючих проліг до храму св. пророка Божого Ілії. Тут діти вклонились святиням, отримали на згадку ікони з молитвами небесному покровителю храму, підкріпили свої тілесні сили в трапезній. Прогулявшись по території церкви, вивчивши стенд з фотографіями та знайшовши там знайомі обличчя, вирушили додому.

Вражень та емоцій від побаченого та почутого цього дня у дітей було більше, ніж достатньо. І у кожного вони свої. На загальне ж питання «Чи сподобалось?», задане по дорозі в Краснопілля, пролунала гучна – на весь мікроавтобус – однозначна одноголосна дружна позитивна відповідь.

Вихователі, учні недільної школи, а також їх батьки висловлюють щиру вдячність причтам Троїцького архієрейського собору та Іллінського храму, настоятелям храмів Різдва Іоанна Предтечі та св. вмч. Пантелеімона, семінаристам, викладачам і працівникам Сумської духовної семінарії за проведені цікаві та пізнавальні екскурсії, а також В. В. Супруну за надані транспортні послуги, терпіння, оптимізм та професіоналізм.
Інф. прес-центру Краснопільської Успенської церкви

http://krasnews.at.ua/news/vidkrili_dlja_sebe_pravoslavni_svjatini_sumshhini/2016-03-30-6235

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: