Вiдлyння львiвcькoї тpaгeдiї: нa Cyмщинi пepeвipять cмiттєвi пoлiгoни

Про це днями йшлося під час відеоселекторної наради з головами райдержадміністрацій. Питання з облаштуванням полігонів для твердих побутових відходів та їх безпеку, особливо після пожежі на звалищі у Львівській області, сьогодні на особливому контролі в адміністрації президента та Кабміні. Щотижня кожна область звітує про ситуацію з полігонами на своїй території».


«Експлуатація полігонів, які сьогодні є на території області, крім Сумського і частково Конотопського районів, знаходиться в незадовільному стані», – повідомив директор департаменту екології, паливно-енергетичного комплексу та природних ресурсів Ігор Кривозуб.

За його словами, на сьогодні, згідно з реєстром місць, виділених для відходів, Білопільський і Буринський райони взагалі не мають таких місць або полігонів для сміття. У Великописарівському, Конотопському, Лебединському, Липоводолинському, Охтирському районах по одному полігону. Кращі показники у Краснопільського району – 5 місць, Кролевецького – близько 20, в Роменському районі – 35 місць, хоча є питання по самому місту Ромни, тому що там експлуатація полігону знаходиться у кричущому стані.

Кращі показники з надання послуг з вивезення твердих відходів має місто Суми – від 94% населення і суб’єктів господарювання сміття вивозять централізовано. На другому місці місто Конотоп, на третьому Глухыв. У той же час в Конотопському районі цей показник становить лише 3%, в Недригайлівському та Середино-Будському районах – 0%.

«Наші поїздки в райони тільки почалися і триватимуть, – попередив голів райдержадміністрацій та управління на місцях Ігор Кривозуб. – Результати їх будуть зведені в єдину довідку, яку ми покладемо на стіл голові облдержадміністрації. Наслідки для вас будуть не з приємних. Тому я прошу ще раз вас звернути увагу на реєстр місць виділення відходів по району. Особливо це стосується Білопільського і Буринського районів. Чим швидше ви оформите необхідні документи, тим краще. Крайній термін для закриття питань з полігонами в області – кінець липня».

Між тим електронна петиція Олексія Болгова «Завод з переробки сміття» зібрала 255 підписів сумчан.
Автор петиції повідомляє:

«В травні 2017 полігон твердих побутових відходів в с. Великий Бобрик Краснопільського району буде заповнений на 100%, і сміття вивозити буде нікуди.

Проблеми утилізації відходів вже більше 10 років! А що ж пропонує нам влада? Знову збільшити площу під існуючий полігон для сміття або відкрити новий? Таким чином скоро у нас з вами зовсім не залишиться чистою землі.

Шановні громадяни міста Суми, скільки триватиме отруєння нашої землі бездумним закапуванням відходів?

Як вихід з ситуації, що склалася, пропоную побудувати завод з переробки відходів або укласти відповідний договір з інвестором, які можуть це зробити. Таким чином ми можемо відразу вирішити безліч проблем:

– Припинимо забруднювати землю і воду;
– Створимо додаткові робочі місця;
– Отримаємо додаткові податки для міста з доходів від цієї діяльності;
– Отримаємо від переробки побутових відходів біогаз, яким потім можна опалювати приміщення або використовувати його в інший спосіб;
– Окремі види відходів зможемо переробляти на нову продукцію і продавати її, як це роблять уже давно в усьому цивілізованому світі ».

За матеріалами http://www.dancor.sumy.ua/news/newsline/177927. За цим посиланням ви можете взяти участь в голосуванні.

http://krasnews.at.ua/news/vidlunnja_lvivskoji_tragediji_na_sumshhini_perevirjat_smittevi_poligoni/2016-06-28-6537

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: