Впpoвaджeння мeдичнoї peфopми в Кpacнoпiльcькoмy paйoнi

Під керівництвом голови районної ради Віталія Савоненка проведено нараду щодо основних етапів впровадження медичної реформи в Краснопільському районі. В нараді взяли участь голова районної державної адміністрації Сергій Хрупа, селищний голова Юрій Яремчук, заступник голови районної ради Іван Гавенко, головний лікар Краснопільської ЦРЛ Євген Івахненко та заступник головного лікаря з економічних питань КЗ “Краснопільський ЦПМСД” Юлія Жирякова.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила пакет законів, що розпочинають процес змін у медичній системі. І уже з початку 2018 року розпочинається перехід від бюджетного утримання медичних закладів до закупівлі послуг. Запрацював, так званий, принцип «гроші йдуть за пацієнтом».

Відповідно до реформи вступить у дію електронний реєстр пацієнтів, що значно полегшить роботу медичного персоналу з документацією, дозволить заощадити час, оптимізує комунікацію між відділеннями і окремими працівниками.
Щоб отримувати медичні послуги, українцям потрібно буде обрати лікаря. Це можна зробити незалежно від свого місця проживання, незалежно від того, де лікар працює – в поліклініці чи має власну практику.

Пацієнт і лікар підписуватимуть декларацію про обслуговування – це буде швидкий і зручний для пацієнта процес. Порядок надання медичної допомоги визначатиме обов’язки лікаря і те, яку саме первинну медичну допомогу гарантовано нададуть пацієнту і оплатять із бюджету.

Декларація про вибір лікаря пацієнтом буде підставою для отримання лікарем коштів за обслуговування пацієнта (у разі дотримання лікарем встановленого Порядку надання первинної медичної допомоги).

На нараді обговорили і ряд проблемних питань, що заважають реалізації змін у медичній галузі та окреслили основні шляхи їх вирішення. За результатами сьогоднішньої зустрічі голова районної ради Віталій Савоненко дав відповідні доручення керівникам медичних закладів району та наголосив на проведенні інформаційних заходів серед населення щодо роз’яснення основних положень медичної реформи.

«Ми маємо зробити максимум протягом найкороткішого проміжку часу задля прискорення розвитку сільської медицини та впровадження медичної реформи в районі”, – відзначив Віталій Олексійович.

Також, окрему дискусію учасники засідання присвятили основним етапам проведення передачі закладів охорони здоров’я Верхньосироватській сільській раді відповідно до Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”.

В майбутньому запропоновано учасникам наради проводити зібрання систематично з метою обговорення проблем та шляхів їх вирішення.
Інф. районної ради

 

http://krasnews.at.ua/news/vprovadzhennja_medichnoji_reformi_v_krasnopilskomu_rajoni/2018-01-11-9022

Джерело: Краснопілля 04_kray_logo
Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: