Вивчaли пoтpeби i мoжливocтi cтвopeння Цeнтpy бeзпeки гpoмaди в Кpacнoпiллi

03930210.jpg

Сумський підрозділ “Центру розвитку місцевого самоврядування” спільно з представниками Управління ДСНС в Сумській області провів виїзд до Краснопільської ОТГ з метою вивчення потреб і можливостей створення Центру безпеки громади в смт. Краснопілля.

Одночасно відвідали місцеву пожежну команду в смт. Угроїди Краснопільської ОТГ. Незважаючи на те, що місцеві пожежні команди існують у чотирьох населених пунктах Краснопільської ОТГ, їх стан, м’яко кажучи, залишає бажати кращого.

Пожежна техніка вже давно відпрацювала свій ресурс, а її вік часто перевищує 30 років, що відбивається на технічному стані. Будівлі місцевих пожежних команд також виглядають як прибульці з далекого минулого.

Враження від побаченого підтвердили необхідність створення не просто Центру безпеки громади в самому Краснопіллі, але й суттєвої модернізації усіх чотирьох місцевих пожарних команд із включенням їх у єдину структуру ЦБГ.
Після обговорення даного питання з керівником Краснопільської громади Юрієм Яремчуком, дана модель організації ЦБГ була узята для подальшого опрацювання.

Попередні розрахунки показують, що громада має бути спроможною не тільки заснувати ЦБГ, забезпечити його усім необхідним, але й забезпечити безперебійне фінансування його поточної діяльності. При цьому, якщо при створенні ЦБГ можна розраховувати на суттєву підтримку з боку держави держави [кошти ДФРР, субвенція на розвиток інфрастуктури, субвенція з фонду народних депутатів], то фінансування поточної діяльності центру є виключною справою ОТГ.

Потенційна можливість створення ЦБГ та забезпечення його поточної діяльності є своєрідним тестом на спроможність об’єднаних територіальних громад. Причому, суттєвою проблемою тут є не тільки фінансове забезпечення, але й пошук кадрів, які будуть здатні виконувати складні функції на професійному рівні.

Краснопільська ОТГ, на наш погляд, є однією з перспективних у плані наявності можливостей створення на її території повноцінного Центру безпеки громади, що й, сподіваємося, буде реалізовано вже в 2018 році
Джерело https://www.facebook.com/lgdc.sumy/

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: