Якi пoтyжнocтi з виpoбництвa тa/aбo oбiгy xapчoвиx пpoдyктiв пiдлягaють дepжaвнiй peєcтpaцiї?

Згідно вимог сучасного законодавства у галузі безпечності харчових продуктів гостро стає питання реєстрації потужностей операторів ринку всіх форм власності.

Державній реєстрації підлягають суб’єкти господарювання (оператори ринку), які провадять діяльність з метою або без мети отримання прибутку та в управлінні яких перебувають потужності, на яких здійснюється виробництво та вирощування продукції, у тому числі збір врожаю, доїння, розведення тварин до моменту забою, полювання на тварин, рибальство та збір врожаю диких рослин, виробництво, реалізація та обіг харчових продуктів.

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку, які провадять діяльність, що не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, зобов’язані зареєструвати потужності, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів.

Для проведення Державної реєстрації необхідно подати заяву встановленої форми до Краснопільського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області за місцем знаходженням потужностей не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку роботи потужностей. У заяві зазначити: найменування оператора ринку, адресу потужностей, телефон, електронну адресу та вид діяльності, що планується здійснювати на цих потужностях, керівництво та його контактні дані. Заява засвідчується підписом оператора ринку або уповноваженої ним особи і може подаватися в електронному або паперовому вигляді та реєструється в день її надходження. Адреса управління: вул. Миру, 2 смт. Краснопілля, e-mail: krasn-udpss@ukr.net, тел./факс.(5459) 7-11-68.

Державна реєстрація потужностей здійснюється шляхом внесення відповідної інформації до реєстру на безоплатній основі. Потужностям у реєстрі присвоюється особистий реєстраційний номер.

Державна реєстрація потужностей здійснюється протягом 15 робочих днів після отримання заяви про таку реєстрацію, про що компетентний орган повідомляє оператора ринку протягом п’яти робочих днів після проведення реєстрації.
Підставами для відмови у державній реєстрації потужностей є невідповідність заяви встановленій формі та/або надання неповної інформації. Відмова у реєстрації потужностей з інших підстав не дозволяється.

Повідомлення про відмову, з вказівкою чітких підстав відмови у державній реєстрації потужностей, надсилається заявнику не пізніше 15 робочих днів після отримання заяви.

За виробництво, зберігання харчових продуктів на потужностях, незареєстрованих згідно законодавства передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу:
на юридичних осіб – у розмірі від двадцяти трьох до тридцяти мінімальних заробітних плат;
на фізичних осіб – підприємців – у розмірі від восьми до п’ятнадцяти мінімальних заробітних плат.

http://krasnews.at.ua/news/jaki_potuzhnosti_z_virobnictva_ta_abo_obigu_kharchovikh_produktiv_pidljagajut_derzhavnij_reestraciji/2018-01-17-9040

Джерело: Краснопілля 04_kray_logo
Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: