ЄС запровадить посилений контроль на зовнішніх кордонах

Міністри юстиції та внутрішніх справ домовилися про запровадження додаткового контролю на зовнішніх кордонах ЄС.
Про це йдеться у висновках Ради ЄС від 20 листопада.
“Держави-члени зобов’язуються негайно запровадити необхідні систематичні і скоординовані перевірки на зовнішніх кордонах, які стосуватимуться і тих, хто користується правом вільного пересування”, – йдеться в документі.

Також міністри домовилися щодо модернізації систем прикордонного контролю країн Шенгенської зони, зокрема, щодо встановлення електронного зв’язку з базами даних інтерполу і систем автоматичного сканування документів.
В контексті міграційної кризи країни також домовилися продовжувати систематичну реєстрацію, що включає збір відбитків пальців, для осіб з третіх держав, які перетинають зовнішні кордони ЄС незаконно.
Кордони також будуть посилені командами швидкого реагування і додатковими прикордонними поліцейськими.
Крім того, додаткові повноваження буде надано прикордонному агентству ЄС Frontex, яке у співпраці з Європолом має надавати допомогу державам-членам в охороні кордону.
Рада ЄС також наголосила на актуальності і пріоритетності завершення плану з обміну даними пасажирів на внутрішніх рейсах. Слід зазначити, що цій ініціативі активно протистоять ті, хто вважає її обмеженням прав людини.
Як повідомлялося, Франція закликала до позачергового засідання глав МВС і міністрів юстиції після терактів в Парижі 13 листопада.
Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: