Юрій Цаплієнко: «Влада на рівні області має повернутися обличчям до краснопільчан»

Про те, як можна змінити життя Краснопільщини та з чого слід починати ці зміни, ми поговорили з досвідченою людиною, керівником із кількадесятирічним стажем,  експертом в агропромислових питаннях, а сьогодні – кандидатом в депутати Сумської обласної ради від «Українського обєднання патріотів – УКРОП» Юрієм Цаплієнком.

         Юрію Вікторовичу, мабуть, звичне питання, але таке, яке найперше виникне і у виборця: чому Ви вирішили піти в депутати?
         Діяти – це моя життєва позиція. Відчуваю, що саме зараз можу стати корисним Краснопільському району та його жителям. Депутати, які п’ять років представляли нас в Сумській обласній раді,  так і не вирішили найболючіші проблеми району. Чи то не захотіли, чи то не змогли… Зараз же саме час підвищувати статус і матеріальне становище Краснопільщини.

         Як саме? І як роль у цьому процесі депутатів?
         Завдання депутатів вирішувати питання щодо бюджету району, сприяти через обласну раду залученню інвесторів, які могли б зайнятися питаннями промисловості, відновленням доріг і т.д. До речі, у районі є дорожньо-ремонтна будівельна ділянка, але вона не в силах утримувати (а може бути не хоче) шляхи. Першочергове завдання депутатського корпусу – вплинути на «Облавтодор» або обласне управління автомобільних доріг, змусити зайнятися питаннями відновлення і будівництва доріг в Краснопільському районі.
– Чим ще треба зайнятися негайно?
         Сьогодні у районі немає жодного промислового підприємства, хоча є  високий географічний і кадровий потенціал. Що стосується сільського господарства, то в районі є найцінніше –  багата земля. Але працює тільки один елеватор, і той дуже слабенький, який не може задовольнити потреби аграріїв.
Переконаний: область повинна посприяти будівництву елеватора як мінімум на 50 тис. тонн.
         Ви зачепили тему агропромислового комплексу. Але в районі ніби не все так погано, працюють агрохолдинги, земля ж не пустує…
         Розумієте, агрохолдинги мають іноземні інвестиції, і їх реальні власники не зацікавлені в розвитку українського села. Техніка замінює людей, і місцеві жителі практично ніяк не беруть участь у процесі обробки землі. Великі підприємства, що орендують землю, намагаються отримати від неї якомога більше вигоди, і в переважній більшості випадків не створюють робочих місць, не беруть участь в належній підтримці села, розвитку місцевої інфраструктури. Далеко ходити за прикладами не треба. Зараз на полях працює нова техніка, врожаї високі, а в селі раніше – безробіття та бідність. Крім усього іншого, агрохолдинги вирощують культури, які висмоктують із землі все, і з часом українська земля стане безплідною. До того ж, зовсім не піднімається питання тваринництва. Наприклад, таке велике господарство як  «Українські аграрні інвестиції» (належить великому холдингу) має більше 5 тис. га землі, але абсолютно не займається питаннями тваринництва, переробки тощо.  До того ж все, що вирощується, вивозиться при мінімальній чисельності робітників. Депутати в рамках компетенції облради повинні впливати на цей процес, знайти важелі впливу, змусити їх займатися тваринництвом. Є земля – будь добрий, займайся тваринництвом, збільшуй кількість робочих місць і сплачуй податки на місцях. Разом з тим, думаю, завдяки виваженій політиці Сумської обласної ради нам вдасться налагодити механізм підтримки своїх місцевих підприємців, фермерів, аграріїв. У нас такі є. Наприклад, Микола Калініченко (Агрофірма «Псел», Краснопільський р-н.) або Олексій Кунець (ФГ «Колос», смт. Краснопілля). Вони працюють на землі в аграрному секторі, займаються тваринництвом, торгівлею – створюють повний цикл роботи на селі, не залишаються осторонь від потреб села, їм не чужі проблеми населення: дороги, вода, школи, дитячі садки. Ось їх в першу чергу повинні підтримувати держава і  обласна влада.
         Ще одне важливе питання, який обов’язково торкнеться депутатів – питання децентралізації. Яка ваша думка з приводу цього процесу?
          Особисто мені він зовсім не зрозумілий. Як можна об’єднати кілька сіл і тим неймовірно ускладнити життя його жителів, зробити так, щоб за якоюсь найпростішою довідкою довелося їхати у Краснопілля? Це вже не кажучи про закриті школи, дитячі садочки і т.д. А що хорошого натомість запропонували людям? Схема децентралізації, яку запропонувала сьогоднішня облрада, не влаштовує жодне село. Її треба переглянути, удосконалити, допрацювати і лише тоді щось пропонувати.   Можна вирішити будь-яке питання, якщо над ним грамотно попрацюють.
         Юрію Вікторовичу, днями Ви відсвяткували день народження. Ми приєднуємося до численних побажань та бажаємо перемоги Вам і всім патріотам!

Дякую, дуже приємно. А я б у свою чергу хотів би звернутися до виборців: обов’язково приходьте на виборчі дільниці і віддайте свій голос тим, в кого вірите!
Я вірю у перемогу, адже у нас надійна команда, а надійна команда – це запорука рішучих дій і конкретного результату.

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: