Зaвтpa пpoфecop Лeoнiд Ушкaлoв poзпoвicть y Xapкoвi «Щo тaкe yкpaїнcькa лiтepaтypa»

У вівторок, 26 січня, о 18:30, у харківській Книгарні «Є» відбудеться презентація книги «Що таке українська література» професора Леоніда Ушкалова, яка вийшла у «Видавництві Старого Лева». До збірки увійшли 45 есеїв, героями яких є українські письменники: Сковорода, Квітка-Основ’яненко, Шевченко, Гоголь, Драгоманов, Франко, Леся Українка, Кобилянська, Винниченко, Хвильовий… Усі вони відомі, усі – не до кінця відкриті. Про темні плями української літератури розповідатиме автор книги Леонід Ушкалов. Модеруватиме презентацію Ростислав Мельників.

Книга Леоніда Ушкалова – це 45 «уроків» української літератури, написаних впродовж одного року. «Якось до мене підійшла Наталя Дмитренко – редакторка відділу культури газети «Україна молода». «Пане професоре, – сказала, – чи не хотіли би ви вести в нас колонку?». Так в «Україні молодій» з’явилася рубрика «Уроки літератури від Леоніда Ушкалова». Я вів її з березня 2012-го включно до грудня 2013 року. Вийшло сорок п’ять «уроків літератури». Це, коли хочете, «плоди читання». І ось вони всі перед вами», – розповідає Леонід Ушкалов.

Автор порушує цілу низку питань, важливих для кожної людини: щастя, свобода, любов, правда, поезія, самотність… У центрі екзистенційних поневірянь – «світила» українського літпроцесу. Написані в яскравій публіцистичній манері, ці «уроки» незаперечно свідчать про одне: українська літературна традиція від давнини до сьогодні – багата, барвиста і надзвичайно цікава.

Леонід Ушкалов – літературознавець і письменник, доктор філологічних наук, професор  кафедри української та світової літератури Харківського національного педагогічного університету. Професор Ушкалов – один з найретельніших дослідників творчості «мандрівного українського філософа» Григорія Сковороди. Переконаний, що свідомість сучасної української людини сформована під вирішальним випливом двох стилів: бароко й романтизму. У 2007 році став лауреатом Міжнародної літературно-мистецької премії ім. Сковороди, а у 2011 році – лауреатом премії ім. Івана Франка Національної академії наук України.

Окрім Харкова, Леонід Ушкалов презентуватиме свою книгу ще у Києві та у Львові:
3 лютого, середа – Київ –  книгарня «Є» (вул. Лисенка, 3) – 18:30 – модератор: Віра Агеєва.
4 лютого, четвер – Львів – книгарня «Є» (просп. Свободи, 7) – 18:30 – модератор: Олена Галета.

Джерело:
http://starylev.com.ua/news/leonid-ushkalov-pro-temni-plyamy-ukrayinskoyi-literatury
Леонід Ушкалов – про темні плями української літератури
19.01.2016

***

Есеї з книги можна почитати на нашому сайті:

http://krasnews.at.ua/publ/krasne_slovo_zemljakiv/uroki_literaturi_leonida_ushkalova/30

 

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: