Зpoбiть cвoє лiтo бeзпeчним!

90745066.jpg

Літо – це пора активного відпочинку та польових робіт. Тому загроза нанести шкоду своєму здоров’ю в цей період зростає. ПАТ “Сумиобленерго” нагадує: щоб зберегти життя, треба дотримуватися простих правил поводження з електрообладнанням. Найперше, це стосується дітей, які зараз знаходяться на канікулах.

Шановні дітки та батьки, запам’ятайте:

– відпочивати та рибалити під повітряними лініями електропередач або біля них дуже небезпечно;
– не торкайтеся обірваних проводів та не наближайтеся до них ближче ніж на 8 метрів;
– не проникайте до трансформаторних підстанцій та розподільчих пристроїв, а також на їх територію;
– не пошкоджуйте електрообладнання та не проводьте самостійно будь-які відновлювальні роботи в ньому;
– не підходьте до електроустаткування, а тим більше, не торкайтеся його, оскільки визначити, під напругою воно чи ні, ви не можете;
– не залазьте на опори повітряних ліній електропередач та не кидайте дріт або будь-які інші предмети на повітряні лінії;
– не розташовуйте поблизу електрообладнання гральні майданчики;
– не розпалюйте багаття та не підпалюйте суху траву чи інші горючі матеріали поблизу ліній електропередач та електрообладнання.

Не можна влаштовувати стоянки автотранспорту, зводити будь-які будови, встановлювати зовнішні телевізійні антени, складати дрова, солому тощо біля електрообладнання та під лініями електропередач. При виконанні ремонту будівель або осель не наближайтесь до неізольованих проводів, краще дати заявку до енергокомпанії та знеструмити лінію.
Також звертаємося до машиністів і водіїв спецтехніки, які зараз активно працюють у полях! Габарити вантажопідйомних машин і механізмів великі, отже існує загроза, що під час їх експлуатації якась частина може торкнутися електромереж. А це – смертельно небезпечно!

В охоронних зонах електромереж (для повітряних ліній напругою: до 1 кВ – 2 метри, до 20 кВ – 10 метрів, 35 кВ – 15 метрів, 110 кВ – 20 метрів у бік від крайнього проводу) без письмової згоди енергопідприємства, у віданні якого перебувають ці мережі, а також без присутності їх представника заборонено:

– будівництво, реконструкція, капітальний ремонт, знесення будівель і споруд;
– здійснення усіх видів вантажно-розвантажувальних, підривних, меліоративних робіт, вирубання дерев, розташування польових станів, загонів для худоби, установлення дротяного загородження, шпалер для виноградників і садів, а також поливання сільськогосподарських культур;
– проїзд у охоронних зонах повітряних ліній електропередачі машин чи механізмів загальною висотою від поверхні дороги понад 4,5 метра;
– виконання земляних робіт на глибині понад 0,3 метра, а на орних землях – на глибині понад 0,45 метра, а також розрівнювання ґрунту (в охоронних зонах підземних кабельних ліній електропередачі);
– риболовля, збирання рослин, влаштування водопою.

Водії механізмів і вантажопідйомних машин під час одержання допуску мають бути проінструктовані про порядок проїзду та виконання робіт поблизу повітряних ліній. Під час проїзду під повітряними лініями підйомні та висувні частини механізмів вантажопідйомних машин повинні знаходитись у транспортному положенні. Переїзди поза шляхами під проводами діючої повітряної лінії необхідно здійснювати в місцях найменшого провисання проводів (ближче до опори), щоб не доторкнутися транспортом до ліній електропередач. А також пильнувати за тим, щоб не наїхати на опору.

У разі експлуатації вантажопідйомних машин і механізмів забороняються підйом і поворот стріли, підйом телескопічної вишки або висувної драбини поблизу ліній електропередач.

Працювати на стрілових кранах безпосередньо під проводами повітряної лінії забороняється. Звернутися з приводу отримання дозволу для проведення таких робіт можна до сервісних центрів ПАТ “Сумиобленерго”, які знаходяться в кожному районі.

Якщо ж у Вас залишилися запитання – телефонуйте за безкоштовним та цілодобовим номером кол-центру ПАТ “Сумиобленерго”: 0 800 300 247.

Знати й дотримуватися правил поводження з електрообладнанням – життєвонеобхідно! Адже струм не лише дарує нам світло, а й може завдати неабиякої шкоди здоров’ю. Бережіть себе!”

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: