Звiт пepeд вибopцями Cyмщини нapoднoгo дeпyтaтa Укpaїни Cyгoнякo Oлeкcaндpa (вибopчий oкpyг№158)

61099619.jpg

Шановні друзі! Підсумовуючи два з половиною роки роботи у Верховній Раді України, хочу наголосити на найважливішому.

Два з половиною роки моєї роботи у парламенті були дуже непростими. Я прийшов у парламент вперше з твердими намірами змінити законодавство і врешті дати можливість українському народу самому вирішувати, що для нього краще, а що гірше. Я завжди пам’ятаю про тих патріотів, які загинули на Майдані, і тих, хто гине зараз на Східному фронті. Їх жертви зобов’язують нас робити все від нас залежне, щоб втілити в життя правду, за яку вони загинули. На жаль, у постреволюційній Верховній Раді поряд з справжніми патріотами України чимало ставлеників олігархів, бізнесменів, які прийшли туди заради заробітку та просто випадкових людей. Вони переслідують корисливі інтереси, через що законопроекти, які насправді необхідні людям, проходять через парламент надзвичайно важко.

40323217.jpg

Я активно підтримував законопроекти, спрямовані на вирішення питань безпеки і захисту держави, формування механізмів подолання корупції, відкритості та прозорості політики. Також ми разом із керівником Соціал-демократичної партії Сергієм Капліним подали законопроекти «Про встановлення справедливої та економічно обґрунтованої ціни постачання природного газу власного видобутку для потреб населення» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо розвитку виробництва та ринку альтернативного палива», прийняття яких би дозволило знизити ціну на газ для громадян. На жаль, ці законопроекти були заблоковані та не прийняті більшістю.

16563744.jpg

Сергій Каплін – керівник нашої політичної команди – одночасно є представником профспілок у парламенті. Разом з профспілками ми вимагаємо від уряду перегляду тарифної політики і підняття соціальних стандартів. Ще у 2015 р. ми організували «Тарифний Майдан» у Сумах, та очолили «Тарифну ходу» до Києва. Наш «Тарифний Майдан» у Києві перед будівлею уряду проіснував до травня 2016 р. У 2016 р. ми провели цілу низку локальних акцій протестів проти високих тарифів.

Першого травня 2017 р. Соціал-Демократична партія, заступником якої я є, організувала у Києві велику ходу Хрещатиком на захист прав трудящих, у тому числі і проти непомірних тарифів.

s44442486.jpg

Також за минулі два з половиною роки я послідовно підтримував усі закони, пов’язані із політикою децентралізації. Вважаю, що це ледве не єдина із реформ, запропонованих чинною владою, яка насправді дає можливість громадянам самім вирішувати, у якій громаді жити, розпоряджатися усіма її ресурсами і обирати керівниками найдостойніших. Закидів на адресу цієї реформи чимало, але дворічний досвід децентралізації на Сумщині свідчить, що як тільки громадяни знаходять у собі сили висловити свою волю не десь на кухні, а публічно, щось нав’язати їм просто неможливо. Я і надалі буду підтримувати процес децентралізації, бо необхідно прийняти ще чимало законів, щоб місцеві громади дійсно отримали усю повноту влади за європейським зразком.

73214351.jpg

Разом з керівником Соціал-демократичної партії Сергієм Капліним ми зареєстрували низку законопроектів, які ведуть до справжньої децентралізації. Один з них прийнятий і почне діяти з 1 січня 2018 р.- це так званий «нафтовий» законопроект, згідно з яким 5% нафтових і газових коштів будуть залишатися в місцевих бюджетах і підуть на розвиток територій та громад, на території яких видобувають корисні копалини. Для Сумщини це дуже актуально – у її бюджет та бюджети громад щорічно буде надходити додатково близько 300 млн. грн. Порівняйте – зараз ми майже нічого не отримуємо від тієї нафти і газу, які видобуваються на нашій території.

15859893.jpg

Я також голосував проти продажу землі сільськогосподарського призначення і вважаю, що земля не може бути товаром.
Я вважаю, що медична і пенсійна реформи, які запропонована нинішнім урядом Володимира Гройсмана, вкрай недосконалі, тож не можуть бути прийняті у такому вигляді.

95177255.jpg

Значну увагу за час моєї роботи я віддавав справі покращення стану доріг у Сумській області. У 2015 р. на Сумщині вдалося провести виїзне засідання Комітету Верховної Ради з питань транспорту. Повне виконання рішень комітету дозволило би вивести Сумщину із глухого кута, у який вона потрапила за останні роки. Дещо за цей час вже вдалося зробити: вдалося скоротити час курсування поїзда «Суми-Київ», відновити курсування поїздів на Південь та Захід України. Вдалося посунути з нуля процес електрифікації ділянки залізниці від Ворожби до Сум – зараз триває процес підготовки технічної частини проекту.

У 2016 р. за мого безпосереднього втручання вдалося добитися виділення коштів та початку ремонту ділянки дороги Суми-Київ від Ромен до Пирятина, яка за попередні роки була майже зруйнована. У 2016 р. частина робіт тут була виконана , у 2017 р. вони будуть завершені. Також вдалося розпочати ремонт шляху Суми-Охтирка, який теж був значно пошкоджений.

У листопаді 2016 р. ми прийняли закон «Про Дорожній фонд», – це дасть можливість громадам самім розпоряджатися коштами на ремонт доріг, які будуть надходити до фонду, і, відповідно, розпочати масштабне відновлення доріг Сумщини вже у 2018 році.

За моєї участі у 2016-2017 рр. вже вдалося залучити близько 40 млн. грн. субвенцій з Державного бюджету на соціальні проекти: ремонт та утеплення шкіл, медичних закладів, дитячих садочків, освітлення та газифікацію сел Сумського, Білопільського, Краснопільського районів та міста Суми.

Буквально декілька днів тому Міністерство фінансів за моїм зверненням прийняло рішення про спрямування частини субвенції на соціально-економічний розвиток Сумщини на відновлення шкіл і дитячих садочків Сумського району, що найбільше постраждали від буревію, що пронісся Сумщиною 1 липня 2017 р.

Вся ця робота відбувалась паралельно з участю у сотнях громадсько-політичних акцій, зустрічах з тисячами людей та десятками громад, постійним особистим прийомом громадян.

Планую і надалі робити все можливе для відродження рідної Сумщини!

Однак у цілому я незадоволений як результатами роботи Верховної Ради, так і власної роботи, вважаю претензії громадян до роботи парламенту цілком виправданими. При цьому хочу акцентувати вашу увагу на тій обставині, що саме українське суспільство обрало цей недосконалий парламент.

Сподіваюсь, що на наступних виборах, ми перейдемо від конкуренції людей до конкуренції ідей, світоглядів, будемо обирати не «вождів», піар, популізм і обіцянки, а шлях розвитку держави і ті політичні сили, які забезпечать цей шлях, які мають світогляд, програму дій, бачення, якою має бути наша країна і важелі реалізації обраного курсу: організаційні структури, побудовані знизу доверху, системні комунікації і підтримку громадянського суспільства. Громадянське суспільство має поповнити цей політикум своїми найкращими синами і доньками, тоді ми змінимо нашу країну і побудуємо справжню народну демократичну державу, в якій буде комфортно жити нам і нашим нащадкам. Тільки сильне свідоме громадянське суспільство побудує сильну державу!

Слава Україні! Героям Слава!

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

 

http://krasnews.at.ua/publ/zhittja_kraju/jak_gospodarjuemo/zvit_pered_viborcjami_sumshhini_narodnogo_deputata_ukrajini_sugonjako_oleksandra_viborchij_okrug_158/9-1-0-741

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: