ЯК НEICНУЮЧI "ДИВIДEНДИ" ПEPEТВOPЮЮТЬCЯ У PEAЛЬНИЙ НУЛЬ

48491702

У гонитві за чужими грошима шахраї проявляють чудеса винахідливості. Всілякими способами намагаються влізти в довіру до власників банківських рахунків, аби дістатися таємної інформації, а разом з нею і заповітних коштів. І, на жаль, у більшості випадків їм це вдається, бо люди йдуть на контакт. Слухаючи про способи шахрайства у кримінальних хроніках нескладно помітити, що в абсолютній більшості випадків шахраї крадуть гроші з картки “руками” самого власника картки. Піддатися на вмовляння шахраїв, назвати всі можливі секретні коди, самостійно перевести гроші, а то й поповнити рахунок, щоб шахраям було що красти, жертву змушують кілька факторів. Про один з них з власного досвіду з нашою газетою поділився шанований у районі чоловік, який нещодавно ледь не став жертвою телефонних шахраїв. Поділився для того, щоб ніхто із читачів не повторив його сумного досвіду.

Чоловік розповідає, що вже неодноразово ставав об’єктом телефонних шахраїв, але тоді його обережність зловмисників відлякувала. Спочатку із невідомого номера молодик по той бік слухавки представився співробітником СБУ і заявив про нібито заблоковану картку і що він хоче її розблокувати. Чоловік зметикував, що тут щось не те, попросив незнайомця предста-витись, щоб можна було ідентифікувати його особу у відомстві, яке він представляє, але “спецагент” відразу відключився. Та на цьому історія не закінчилась…

– Вдруге мені зателефо-нували значно пізніше і представились працівниками одного з банків, – розповідає чоловік. – Подзвонили саме в той момент, коли у родині були певні проблеми, ми збирали кошти на лікування дорогої нам людини. Тоді в голові було багато важких думок, мабуть це вплинуло на те, що втратив пильність і “повівся” на їх легенду, що, мовляв банк, який вони представляють, має перекинути мені якісь дивіденди на мою картку, але для цього потрібно назвати код картки. Пояснюю, що я не маю передавати його стороннім. Але в телефоні аргементують: “Правильно робите, але це стосується третіх осіб, а от другим особам, якими є співробітники банку, код називати можна”. Тут я остаточно “поплив” і сказав код, за допомогою якого вони через комп’ютер почали здійснювати рух коштів на моєму рахунку.

Всі ці операції з “перерахунку дивідендів” закінчились тим, що зловмисники зняли з його картки понад три тисячі гривень, “по джентльменські” залишивши 135 гривень. На щастя наш співрозмовник прийшов до тями і негайно зателефонував до банку. Як виявилося, там теж запідозрили, що коїться щось не те і паралельно намагались зв’язатись із клієнтом.

– В підсумку гроші мені банк повернув, картку заблокував, код, який “засвітив” шахраям, змінив на новий, – підсумовує постраждалий чоловік. – Але не всім може так поталанити, як мені, тож звертаюсь до жителів району бути дуже обачними, навіть коли аргументи по той бік слухавки виглядають переконливими.

Отже, як не потрапити в пастки шахраїв?
Для недопущення в подальшому шахрайств з пластиковими картками запам’ятайте ці правила:

– якщо вам дзвонять нібито з банку і просять назвати особисті дані – це привід насторожитися. Якщо ви сумніваєтеся, чи дійсно вам дзвонить справжній співробітник – запитайте, коли і в яке відділення ви можете підійти, щоб вирішити проблему особисто, а не телефоном;

– ніколи не називайте третім особам (в тому числі співробітникам банку, а також знайомим, друзям, родичам, продавцям в магазині) пін-код вашої картки, а також секретні одноразові коди;

– ніколи не розголошуйте свій пін-код стороннім особам, у тому числі родичам. Банківські працівники не мають права запитувати у вас пін-код. Не записуйте пін-код на картках;

– якщо працівник банку (особа, що представилася ним) пропонує вам по телефону допомогти в проведенні якихось дій з картою (наприклад, активувати в банкоматі) – наполягайте на проведенні їх у відділенні банку;

– не розміщуйте в соціальних мережах номер мобільного, прив’язаного до банківської карти, не вказуйте дату народження, адресу та іншу особисту інформацію.
Інф. “Перемоги”

Джерело: Краснопілля 04_kray_logo
http://krasnews.at.ua/news/jak_neisnujuchi_dividendi_peretvorjujutsja_u_realnij_nul/2016-11-23-7065

Поділитися в соц. мережах

Опубликовать в Google Buzz
Поділитися в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: