26 квiтня y Кpacнoпiллi вiдбyлиcя пaм’ятнi зaxoди дo 31-ї piчницi aвapiї нa ЧAEC.
У храмі Успіння Божої Матері благочинний Іоанн Дубляк звершив панахиду за упокій постраждалих від цього страшного лиха. Присутні земляки-учасники ліквідації чорнобильської трагедії помолилися за здоров’я живих і тих, кого вже забрала невидима війна.
О 10 годині в читальному залі районного Палацу культури вели консультативний прийом представники районних служб, які опікуються проблемами чорнобильців. У фойє РПК на стендах були оформлені книжкова виставка і виставка малюнків учнів Краснопільських школи і гімназії. Пізніше у великому залі відбувся тематичний захід «Чи знаєш ти, світе, як сумно ридає полин?», на якому крім ліквідаторів та постраждалих на ЧАЕС, були присутні представники районної влади, громада Краснопільщини.
Пісні, поезії, присвячені цьому сумному, загальному болю виконали аматори сцени. Емоційним і хвилюючим був виступ учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Бориса Васильовича Подойми.
Він наголосив на тому, що люди, які вирушали до Чорнобильської зони, і він у тому числі, просто виконували наказ, відбували у відрядження, і ніколи себе героями не вважали. Також висловив сподівання, що у влади і керівництва країни зміниться відношення до ліквідаторів-чорнобильців, адже ті соціальні пільги, які надані їм зараз – є мізерними й недостатніми. А здоров’я і життя цих людей втрачаються, і з роками все тільки гіршає.
О 12 годині, цього ж дня відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку «Землякам-ліквідаторам аварії на ЧАЕС», біля якого отець Іван Малюк здійснив молебень за душі померлих від Чорнобильської катастрофи.
Невідомо скільки ще Україна відчуватиме наслідки Чорнобильської трагедії, яка є найбільшої за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічними збитками. Минуло вже більше трьох десятиліть, але ми маємо пам’ятати про цю трагедію, ліквідаторів аварії, які в той час не думали про героїзм, про подвиг, які просто виконували свою роботу.
Інф. “Перемоги”