Валя та Віта Семеренко

Валя та Віта Семеренко народилися у  Краснопіллі (Сумської області).

У місті було всього 2 розвинені спортивні секції – лижна й футбольна. Вибору особливого не було, і в четвертому класі сестри прийшла в секцію лижних гонок. Батьки не були проти, але мама дещо переживала, що це може нашкодити здоров’ю. Через кілька років про сестер заговорили як про дуже перспективних гонщиць. Але вони вирішили піти слідами Зубрилової і Водоп’янової, вибравши біатлон.semerenco_zemlyaki_1
Озброїтися запропонував тренер Григорій Шамрай, що свій значок майстри спорту добув у біатлоні, але багато років працював з лижниками. Дівчат він попередив, що за рік біатлоністами вони не стануть, і тільки через кілька років будуть якісь результати. Валя згадує, що дуже швидко звикла до гвинтівки за спиною “Набагато трудніше було навчитися проводити на стрільбищі якнайменше часу, а не заїжджати туди для відпочинку”.
Тільки в сезоні 2006/2007 Валя почала знаходити загальну мову із гвинтівкою й завдяки цьому домоглася найвищого успіху в кар’єрі – сьоме місце в індивідуальній гонці на етапі в Хохфильцені. “Раніше мені ніколи не вдавалося пройти всі чотири вогневих рубежі з нулями. Думаю, починають позначатися 4 роки, які я провела в біатлоні”.
Першим міжнародним досвідом для Валі була участь у молодіжному чемпіонаті світу з лижних перегонів, де вона пробилася в тридцадку найсильніших на дистанції 5 км вільним стилем.
semerenco_zemlyaki_3Це був перший раз, коли сестрам довелося розлучитися “Дуже нудьгували один за одним. Звикли, що на змаганнях і зборах ми живемо в одній кімнаті. У дитинстві ми постійно сварилися, але коли подорослішали, то всі конфлікти зникли. Завжди підтримуємо одна – одну, можемо обговорити гонку, поділитися переживаннями”.
На наступний великий чемпіонат сестри поїхали вже разом і разом завоювали срібні медалі в естафеті на молодіжному чемпіонаті миру в Контиолахті в 2005 р.
На Олімпіаду в Турін, пройшовши жорсткий відбір, потрапила Валя “Я брала участь тільки в індивідуальних перегонах, ніхто не чекав від мене високих результатів, але відповідальність однаково давила. Змогла спостерігати, як боролися більш сильні спортсменки. Якби ви знали, скільки радості принесла нашій збірні бронза Лілії Єфремовій…”
Новий олімпійський цикл спортсменки почали з успішного виступу на літньому чемпіонаті світу в Уфі (2006). На цьому змаганні сестрам уперше довелося розіграти медалі міжнародного рівня між собою. Валя виявилася більш успішною – три срібла й бронза, у Віти – одне срібло й бронза. Але на всесвітній універсіаді в Туріні в 2007 році, сестри semerenco_zemlyaki_2помінялися місцями. Обидві добули по 4 медалі. У гонці переслідування вони фінішували тримаючись за руки, першої була Віта. “Ми ніколи не заздримо одна-одній. Якщо одна перемагає, то друга теж радіє. Переживаємо теж разом. Ми почуваємо. що відбувається в кожної на рівні підсвідомості (Валя й Віта близнючки), не можу пояснити це словами.”
У сезоні 2006/2007 Валя добре виступила на перших трьох етапах. Григорій Шамрай відмовляється відповідати на запитання, хто ж із сестер сильніша “Віта обігравала Валю ходом, Валя “обстрілювала” Віту на вогневому рубежі”.
Дівчата схожі, але характери в них різні. Валя з дитинства досить рухлива, має стійку психіку, що дуже цінується в біатлоні.
У житті відрізняти сестер стало набагато легше, коли вони, вступивши до університету, стали робити різні зачіски. У Вали стрижка, а Віті подобається довге волосся.
“Ми дуже раді, що перейшли в біатлон”, – говорять сестри Семеренко -, “отут у нас набагато більше шансів досягти того, про що мріє кожна людина, що професійно займається спортом”.

 

 

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: