В yci чacи твopцями icтopiї зaлишaютьcя люди
Традиція присвоювати звання Почесних громадян міст і сіл бере свій початок ще за часів Катерини ІІ, можливо з деякими змінами, але дійшла вона і до наших часів. Та за всіх часів Звання почесного громадянина присвоювалося за виняткову форму вираження вдячності і подяки громади за діяльність на користь того чи іншого населеного пункту, а також як данина поваги до людей, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною. То хто ж вони, Почесні громадяни Краснопільщини? Валерій Олексійович КІХТЬОВ – почесний громадянин села Чернеччина. В минулому директор Грязнянського цукрокомбінату.За його сприяння збудовано нове приміщення школи, дитячого садка, будувалося житло, дороги. Вніс значний внесок у соціальний розвиток сіл Чернеччина, Ясенко, Камінне. Іван Григорович БІЛАН – почесний громадянин с. Хмелівка. У минулому голова колгоспу ім. Гагаріна. За його керівництва колгосп славився своїм тваринництвом. Тут було збудовано потужний свинокомплекс, та й саме село в ті роки жваво розбудовувалось, зводилися будинки для тваринників, будувалися дороги.
Андрій Степанович ЧЕПУЛЬСЬКИЙ – почесний громадянин села Велика Рибиця. Учасник бойових дій у Великій Вітчизняній війні , Герой Соціалістичної Праці. В минулому ланковий по вирощуванню цукрових буряків, бригадир тракторної бригади колгоспу «Червоний Жовтень» в с. Велика Рибиця.
Віктор Іванович ШВАЧИЧ – почесний громадянин с. Великий Бобрик. Голова колгоспу ім. Ілліча, потім директор ТОВ «Вікторія». За його керівництва товариство отримує високі врожаї сільськогосподарських культур, вніс значний внесок у соціальний розвиток села Великий Бобрик.
Зінаїда Павлівна ГОНТАР – почесний громадянин села Славгород. Учасниця бойових дій у Великій Вітчизняній війні. У складі підрозділу Радянської Армії брала Берлін, на стінах Рейхстагу залишила свій автограф. Після війни працювала секретарем, головою Славгородської сільської ради. Внесла неоціненний вклад у соціальний розвиток села. Матеріал про З. П. Гонтар тут: http://krasnews.at.ua/publ….1-0-181
Леонід Дмитрович ДІДОРЕНКО – почесний громадянин смт Краснопілля. Учасник бойових дій, звільняв від фашистів Краснопільщину. По війні працював у міліції, 13 років, до виходу на заслужений відпочинок, очолював Краснопільський районний відділ внутрішніх справ. Веде краєзнавчу роботу. З під його пера вийшли книги «Покровка», «Храми Краснопільщини», «Визволення Краснопільщини у 1943 році», «Золоте сузір’я нашого краю», «На службі народу». Ще більше на сьогодні матеріалів, які через брак коштів чекають своєї черги для видавництва.
Михайло Петрович ПУЛІНСЬКИЙ – почесний громадянин смт Краснопілля. У 1978-1989 роках – перший секретар Краснопільського райкому партії України. Наполегливо працював над всебічним розвитком району. Це і соціальний розвиток населених пунктів, підвищення ефективності сільського господарства, промисловості, будівництва. На його рахунку до десятка збудованих шкіл, не менше дитячих садків. Будувалися ферми, тваринницькі приміщення, комплекси, сауни на кожній фермі. Зводилося житло, будувалися дороги. У самому центрі селища – нові п’ятиповерхові будинки, сучасного вигляду набула центральна площа. За сприяння тодішнього депутата Верховної ради України В. І. Черепа зведено районний Палац культури, пологовий будинок ЦРЛ, базу колишнього МПМК, рай сільгоспхімії тощо. За його наполегливості в район прийшов газ, це питання він особисто вирішував у Москві. Михайло Петрович багато уваги приділяв підбору і вихованню кадрів, керівників, спеціалістів, серед яких В. І. Швача, О. М. Кунець, С. М. Середа, М. П. Калініченко, Л. К. Откидич, В. Д. Заїка. Тут, як і в усьому, у нього була чіткасистема. Інтерв’ю з М. П. Пулінським тут: http://krasnews.at.ua/publ….1-0-278
Дмитро Денисович ОСТРІЩЕНКО – почесний громадянин смт Краснопілля. Дмитро Денисович відійшов в інше життя, але світла пам’ять про нього живе й сьогодні. Учасник Великої Вітчизняної війни, звільняв Краснопільщину. По війні працював на відбудові народного господарства, працював у райкомі партії, заступиком голови, заступником голови, секретарем партійної організації місцевого колгоспу. Довгий час, до виходу на пенсію – головою Краснопільської селищної ради. Вніс значний внесок у соціальний розвиток районного центру. http://kras-meria.in.ua/pochesn….ko.html
Віктор Дмитрович ОСТРІЩЕНКО, почесний громадянин Краснопілля. Тривалий час трудився головою Краснопільської селищної ради. За його головування збудовано топочну з газовим обладнанням та прийнято на баланс селищної ради школу-сад селища Михайлівське, зведено газопровід та встановлено обладнання в амбулаторії сімейної медицини (вул. Фрунзе), збудовано каналізаційний колектор по вул. Сумська з послідуючим підключенням до нього будинків № 17, 25, реконструйовано алею Героїв Радянського Союзу та повних кавалерів ордена Слави на меморіальному комплексі смт Краснопілля, відкрито АЗС на вул. Сумська та Вокзальна та благоустроєно прилеглі території, у 2002, 2005 роках смт Краснопілля займало призові місця в обласному конкурсі «Найкращий населений пункт з благоустрою та розвитку територіальної громади», у 2002 році селищний голова В.Д. Остріщенко був переможцем у номінації «Кращий селищний голова Сумщини».Детальніше тут: http://kras-meria.in.ua/pochesn….ch.html
Сестри Віта і Валя СЕМЕРЕНКО – почесні громадянки смт Краснопілля. Українські біатлоністки, майстри спорту, члени національної збірної команди України. Неодноразові переможці і призери чемпіонатів Світу та Європи, неодноразові чемпіонки першостей і Чемпіонатів України, призери XXIII Всесвітньої зимової універсіади Нагороджені орденом княгині Ольги III та II ступенів. Учасниці Олімпійських ігор-2006 в Турині і Олімпійських ігор-2010 у Ванкувері. Сьогодні Сестри Семеренко – головна і чи не єдина надія України на Олімпіаді – 2014 в Сочі.
Тетяна Миколаївна ЗАВАЛІЙ-АНТИПЕНКО – почесна громадянка смт Краснопілля. українська лижниця, учасниця двох Олімпійських ігор, призерка Універсіади. Спеціалізується в дистанційних гонках.
Джерело: http://krasnews.at.ua/